Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jaki jest sens krajów z zapędem imperailnym ?
Co zmieni zwykłym ludziom z Korei Pólnocnej, Chin ?, Rosji to że ich kraj będzie wielki jak nadal będą jeść gówno ?
Czy Ci ludzie mają mentalność mrówki robotniczej i żyją dla królowej? Nie potrafię zrozumieć sensu życia w takim kraju.
Sam patrzę pod siebie, swoich znajomych i rodzinę. Mi się ma zgadzać, mam realizować swoje marzenia a nie by Polska była na całą Europę, co mnie to interesuje. Chce godnie zarabiać, żyć, mieć coś z płacenia podatków i tyle.
Po co napadać na innych jak można handlować i robić dobrze im i sobie ?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: mylisz przyczyny ze skutkami. Mieć zapędy imperialne a mieć imperium to dwie różne rzeczy. Np USA jest imperium i dlatego jest bogate a my jako część imperium czerpiemy z tego korzyści, jesteśmy powiedzmy relatywnie bogaci i bezpieczni itp itd. Rosja nie ma takich możliwości bo nie jest imperium ale jakby była i handel by kwitł to jej obywatele pewnie byliby bogatsi. I dlatego jako kraj mają aspiracje imperialistyczne, podobnie jak
@Niebadzlosiem: albo jeszcze inaczej Ci to wytłumaczę.
Jest sobie Staszek, Mirek i Niebadzlosiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Staszek i Mirek są szefami dużych, bogatych firm. W pewnym momencie firma Mirka upada i Mirek staje się biednym gościem, a Staszek ciśnie dalej. Po jakimś czasie Staszek zatrudnia Niebadzlosiem na stanowisko jakieś managerskie za 15k i tak sobie żyją. Mirek po tym, jak upadła mu firma zatrudnił się gdzies