Wpis z mikrobloga

Mirki pamiętacie jak 4 tygodnie temu zmieniałem tarcze sprzęgła w swojej #e36?

Minęło jakieś pół roku od czasu aż sprzęgło po prostu mi się rozwaliło i nie mogłem znaleźć przyczyny. Zmieniłem więc tarcze na wzmacnianą, nowy docisk, wszystkie łożyska, wysprzęglik i nawet skrzynie biegów na wszelki wypadek.

I co?

Tym razem jednak sprzęgło padło po niecałych 4 tygodniach xD Przecież by tak się stało samo z siebie to musiałbym chyba 24/7 cały czas upalać to auto przez te 4 tygodnie xD Poniżej filmik z tego jak się łobyrta xD

To dlaczego się tak dzieje jest dla mnie zagadką, ale domyślam się że to możliwe że z powodu zbytniego przedłużenia widelca (wedle zaleceń producenta jednomasu).

Wkurzyłem się i po prostu podmieniłem jednomas na 5.8kg od mojego znajomego z Niemiec (zdjęcie w kom) oraz nowy oryginalny widelec (w tym setupie do siebie pasują). Dostałem też fajną tarczę ze sprężynami więc teraz nie ma #!$%@? we wsi.

#bmwsorka #bmw #samochody #mechanikasamochodowa
sorek - Mirki pamiętacie jak 4 tygodnie temu zmieniałem tarcze sprzęgła w swojej #e36...
  • 20
@xionze: ale to nie jest oszczędność. Oryginalnie w tych autach był jednomas koło 12 kg, ten ma 5.8kg dzięki czemu wkręca się jak motocykl.

To auto się kręci do 7600 RPM więc to jest wszystko pod performance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sorek - @xionze: ale to nie jest oszczędność. Oryginalnie w tych autach był jednomas ...
@sorek: za duża moc panie, znajomy miał patrola zmote z 3.0 m57, jednomasy, kevlarowe okładziny etc cuda wianki na kiju i też nie dawało rady. Chłop ciape ma więc nie wiem już jakie części w kosmicznej technologii trzeba wsadzić i za jakie hajsy żeby to działało dłuższy czas
@sorek walek sprzęgłowy fabrycznie jest podparty w kole zamachowym lub w wale korbowym? Jeśli tak to czy Łozysko pilotujące /noskowe jest w dobrym stanie?
@sorek czy to kolejne sprzęgło, kołki ustalające masz, łożysko w kole masz.
Jak wygląda luz na wale korbowym, jaki masz luz na walku sprzęgłowym w skrzyni?

Co było pierwszą rzeczą która zmieniłeś i zaczęła się rozsypywać tarcza sprzęgła?
@Kacpoo: nic, pierwszy raz tarcza sprzęgła rozsypała się po roku, następna po pół roku, trzecia poszła już po 4 tygodniach (ta ostatnia).

Miałem cały czas ten sam setup na wszelki wypadem zmieniałem tylko pilot bearing ale były w dobrym stanie więc pieron wie co się mogło dziać od tego..

Luzów nigdzie nie stwierdzono.

Wydaje mi się że to przez za długi widelec - po prostu za mocno napierało na tarcze i