Wpis z mikrobloga

@Ping_pong_ching_chong: Chiny mają specyficzną mentalność, dla nas nieludzką, dla nich my jesteśmy nieludzcy. Ale mają też doktrynę, której ściśle przestrzegają, Chiny są wielkie i nie muszą nikogo atakować, żeby to udowodnić. I faktycznie, praktycznie nikogo przez te wszystkie lata nie zaatakowali, nie licząc Tybetu gdzie byli po prostu zmuszeni, jeśli nie chcieli mieć przy granicy amerykańskich i brytyjskich głowic nuklearnych.

Nieironicznie, Chiny to chyba najbardziej pokojowy kraj na Ziemi, jeśli porównać
@Ping_pong_ching_chong: oczywiście że pieprzysz, patrzenie na chiny w kategorii państwa też jest dość słabe, należy raczej patrzeć na nich jak na korporację, gdzie element ludzki jest łatwo wymienialny, a dwa czy trzy pokolenia to chwila dla osiągnięcia jakiegoś celu, od zawsze grają tylko i wyłącznie na chiny reszte mając w dupie i wykorzystując kiedy im to na rękę
I faktycznie, praktycznie nikogo przez te wszystkie lata nie zaatakowali, nie licząc Tybetu gdzie byli po prostu zmuszeni, jeśli nie chcieli mieć przy granicy amerykańskich i brytyjskich głowic nuklearnych.

Nieironicznie, Chiny to chyba najbardziej pokojowy kraj na Ziemi, jeśli porównać możliwości militarne czyli to, co dany kraj może zrobić z tym, co faktycznie robi.


@tomtom666 Nie wiem czy wiesz ,ale to co mówisz to nieprawda i chińska propaganda.
1. Chiny zaatakowały nieudolnie
@Halbr: przecież sam sobie właśnie odpowiedziałeś, proponowano zrzucenie bomby atomowej na ich stolicę. Przy tak przyjaznych stosunkach USA i UK nic dziwnego, że nie chcieli mieć tego macarthura na swojej granicy, gdzie faktycznie mógł zrzucać atomówki na co tylko mu się spodoba i Chiny nic by nie mogły z tym zrobić.

Czy był protektoratem, częścią terenu czy jeszcze czym innym, można kłócić się w nieskończoność. Można powiedzieć, że był jak Ukraina
@tomtom666 To czemu nie napadli Nepalu czy Birmy? Państw które były jeszcze silniej związane z Brytyjczykami od Tybetu?

Przy tak przyjaznych stosunkach USA i UK nic dziwnego, że nie chcieli mieć tego macarthura na swojej granicy, gdzie faktycznie mógł zrzucać atomówki na co tylko mu się spodoba i Chiny nic by nie mogły z tym zrobić.


@tomtom666 XD

Powiedz szczerze, bo mnie to ciekawi, mozesz na priv - a ja nie puszczę
@a665321: Od zawsze. Chiny mają historię tak starą że gdy oni mieli funkcjonujące państwo wielkości Indii z przemysłem, rolnictwem, własną państwową religią etc to ludzie w zdecydowanej większości Europy babrali się w gównie a Aleksander macedoński nie był nawet w planach. To co się działo przez ostatnie 200 lat jest dla nich właśnie ewenementem z którego obecnie wychodzą, coś jak zabory u nas czy wielka smuta w Rosji.
Ogólnie całość można
@Halbr: a czemu mam nie pisać "za Chinami", skoro fakty są, jakie są, to jeden z najbardziej pokojowych narodów na Ziemi. To nie Chiny groziły naszemu sojusznikowi, że zrzucą mu atomówkę na stolicę, tylko nasz sojusznik Chinom.

Mowa tu o kraju, który wydaje na zbrojenia więcej niż Rosja, Niemcy, UK, Francja i Turcja razem wzięte, a przez całą nowożytną historię mają dwa konflikty zbrojne, na dodatek oba dość dobrze uzasadnione.
@Ping_pong_ching_chong: Chińczycy jako ludzie bardzo łatwo się adoptują do zachodnich wzorców. Patrz, że w Stanach i na zachodzie ogólnie mają opinię ludzi, którzy duży nacisk kładą na naukę i #!$%@?, ale nie ma z nimi problemów społecznych jak z czarnymi czy muslimami.
@Ping_pong_ching_chong: @Wronski444: Ja kiedyś grałem w pewne MMO RPG na różnych serwerach oficjalnych i nieoficjalnych.

Raz grałem na chińskim. Tam ludzie lvl 80+ potrafili całe dnie, dosłownie kilka godzin stać w miejscach często uczęszczanych i bić graczy w pvp. Potrafili nawet kilkanaście minut stac w miejscu i czekać na resp gracza tylko po to, żeby go znowu zbić. Ta gra nie miała mechaniki dropienia itemów z graczy czy coś. Oni