Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@UmbertoDalleMontagne: aha, czyli równie dobrze ruskie mogliby zaorać cmentarz w Katyniu?

Cmentarze wojenne są chronione chyba przez konwencje genewskie; te radzieckie, angielskie, a nawet niemieckie i to nie tylko te drugowojenne.

O wiele bardziej zabolą sankcje gospodarcze, na przykład #!$%@? RZD ze związku przewoźników kolejowych którego prezesem jest POLAK, a czego nadal nie zrobiono.
@zuchtomek: @jaroty: @Tommy__: taka ciekawostka dla tematu kiedyś oglądałem program o z cyklu moje nawiedzone dziecko, jeden dzieciak w US nagle zaczął gadać, dawaj, dawaj, po rusku, okazało się ze jest potem super snajperem, dzieciak miał to we krwi.. i potem wyszło że był ruskim sołdakiem w II wojnie..

wiec po co to niszczyć? tak pytam tylko?

czy Rzymianie burzyli cmentarze pokonanych germanów
taka ciekawostka dla tematu kiedyś oglądałem program o z cyklu moje nawiedzone dziecko, jeden dzieciak w US nagle zaczął gadać, dawaj, dawaj, po rusku, okazało się ze jest potem super snajperem, dzieciak miał to we krwi.. i potem wyszło że był ruskim sołdakiem w II wojnie..


@nutka-instrumentalnews: Tak jednak trochę średnio na temat cmentarzy ta Twoja ciekawostka xD
@zuchtomek: powiązanie takie, że tak samo nie wiesz do kogo taki dzieciak mówi sobie jak jest sam, tak samo nie wiesz w istocie kto tam leży..

może prościej, co gość co sobie lezy po wojnie ma do współczesnych problemów Ukrainy i Putina

jak to się mówi zostawicie co cesarskie cesarzowi, a co królewskie królowi.. spraw doczesnych nie miesza się ze współczesnością jak z tym dzieciakiem..

ps. w końcy jakaś babka psycholog
@UmbertoDalleMontagne: leżą tam najczęściej ludzie granatem od pługa oderwani, wysłani tysiace kilometrow od domu, padli w wojnie ktorej nie rozumieli, z karabinami nkwdzistow za plecami. Dajmy im spokoj. To ofiary wojny jak kazde inne. Tak samo jak czesto spotykane w dolnośląskich wsiach cmentarze symboliczne, wspominające poleglych Niemców, dawnych mieszkancow danej wsi. To zwykli ludzie byli i zasluguja na pamiec jak kazdy inny zwykly czlowiek.

Co innego pomniki na tych cmentarzach. Te