Wpis z mikrobloga

Trzęsiemy dupami gdy za naszą granicą mordowani są cywile. Mam gdzieś to że Ukraina nie jest w NATO, atak Rosji był niczym nie sprowokowany i powinniśmy zareagować a nie pozwalać na zbrodnie wojenne.
Mamy nauczkę z drugiej wojny światowej, obudzimy się gdy zginie milion Ukraińców? Jest mi wstyd że patrzymy jak szaleniec morduje zwykłych ludzi takich jak ja i Ty.

#ukraina #wojna #rosja
  • 110
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: Całe szczęście, że takie decyzję podejmują osoby dojrzałe, a nie julki i dzieciaczki z wykopu... Wszystko oparte na emocjach... Tak jak covid -30 przypadków w Polsce, a wszyscy histeria, w lesie kabackim tłumy - zamknąć lasy!!! Potem 35k 800 trupow dziennie i każdy na wyjebce..
  • Odpowiedz
@create_can
@Mrbimbek
NATO ma profesjonalne wojsko które bierze pieniądze za swoją służbę, argument o tym, że jeśli ktoś popiera udział NATO na Ukrainie, to "idź się zapisz i walcz" to akurat inwalida w #!$%@? xD Wykopki myślą, że jak NATO wyśle wojsko na Ukrainę to dostaną karabin i będą musieli iść walczyć xD Od tego są żołnierze i oni się tym zajmą jeśli do takiej sytuacji dojdzie. Od tego są
  • Odpowiedz
@BlueGryf: Już ci wyżej wyjaśniono czemu argument "to idź łap za gnata" jest idiotyczny, od tego mamy przeszkolone i opłacane z podatków wojsko.

Byłem na granicy Białoruskiej, w niedzielę wróciłem spod granicy Ukraińskiej i to mi wystarczy żeby stwierdzić, że nie chcę żadnej wojny.


Możesz sobie nie chcieć, ale nie ma to żadnego wpływu na działania Putina. Tak samo nie będziesz chciał za 10 lat jak zacznie przejmować tereny krajów
  • Odpowiedz
@create_can: nom, tylko zalicze policealne szkolenia z zadań wojennych, w grupie oraz cwiczenia siłowe i mentalne a potem samolotem bezpośrednio do mariupola, to jest genialny pomysł następnie powinniśmy wszystkich obywateli wcielić do WOTu żebyś każdemu mógl tak napisać żeby szedł i walczył
  • Odpowiedz
@create_can: ponadto rozumiem ze od polityków i władz nato też bedziesz wymagać zeby szli na front no bo jakto tak żołnierze dostaja rozkaz a ci co go wydają to nie?
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: kuk spotkał ukrainkę co jej mąż zginął i już chce jechać walczyć za nią na Łukrainę. Weź się nie kompromituj simpie bo przez takich jak ty to 1/4 Polski znów wyginie, bo się w Ukraince z małym dzieckiem zakochałeś
  • Odpowiedz
@Zerp nie słyszałem by Ukraińcy którzy musieli zostać w kraju mieli szkolenia, dostali karabin i wio, mi chodzi o Twoja hipokryzję, chyba że w takiej sytuacji jak Ukraiński cywil stanął byś do walki, ich politycy też są na froncie, więc tak wymagam od ludzi którzy wydają rozkaz by sami walczyli, inaczej taki rozkaz jest nie moralny i poprostu bestialski
  • Odpowiedz
@pianinka: Też zajebisty argument, płacimy naszym żołnierzom, więc niech idą się zabijać i ginąć w końcu płacę wymagam :D niezwykle płytkie spojrzenie na sytuację. Akurat kondycja naszego wojska zostawia wiele do życzenia. Lata zaniedbań, betonu i przewalonej kasy. Mam wrażenie, że wydaje Ci się, że działania wojenne będą prowadzone jedynie na terenie Rosji i ew. Białorusi, a tak siłą rzeczy nie będzie. Tak samo uległaś propagandzie sukcesu Ukrainy - super, że radzą sobie o wiele lepiej niż każdy zakładał ale:
a) mają już wieloletnie przeszkolenie bojowe - tam cały czas trwała wojna, mniej więcej od momentu zajęcia Krymu, więc od tego czasu wielu żołnierzy mogło liznąć frontu,
b) zrobili drastyczną modernizację wojska po tym jak w 2014 dostali srogie baty, wyciągnęli wnioski i wprowadzili dobre zmiany, co pozwoliło na spowolnienie wrogiej armii,
c) dostawy broni od UE i innych państw, wsparcia wywiadowczego USA, ochotnicy - wszystkie te rzeczy bardzo pomagają.

Bardzo bym chciał mieć takie optymistyczne podejście jak Ty: płacę podatki na wojsko, więc niech idą tam na wschód i podbiją, a ja w tym czasie będę sprawdzać doniesienia z frontu w piżamie przy kubku ciepłej herbaty. Wydaje mi się, że propaganda Ukraińska trochę zbyt mocno weszła i ludzie uwierzyli, że rosyjska armia to same miernoty i trzeba kuć żelazo póki gorące ale to oznacza tylko tyle, że PR robi bardzo dobrą robotę pisząc o kradzieżach czołgów i babciach rzucających słoikami - od razu dodam żebyś nie miała argumentu dyskredytującego - bardzo dobrze, że piszą o takich rzeczach, to niesamowicie
  • Odpowiedz
@pianinka: @klajdla_a: @ddes: jesteście glupsi niż ustawa przewiduje, sperma wam mózgu zalała.

Wojsko jest od obrony kraju bądź sojuszu militarnego a nie od #!$%@? się w cudze konflikty. Nie mówiąc już tych rzekomych kokosach jakie wojsko niby zarabia. Wojskowa wypłata to raczej jałmużna która jest w stanie przyciągnąć same miernoty bez ambicji - przynajmniej w polskim wojsku. Zresztą tak jest z każdą państwowa posadą.

#!$%@? się
  • Odpowiedz
@longstar no ale to trzeba było iść do innej pracy jak pensja nie jest wystarczająca, co ty w ogóle opowiadasz xD jak strażak ma jechać do pożaru to najpierw sprawdza czy się pali mała buda dla psa, czy jednak kilkupiętrowy hotel, bo jeśli hotel to nie będzie gasił - za mało zarabia? Co ty #!$%@? w ogóle xD

Jeśli NATO zdecyduje się zainterweniować, to jest od tego wojsko, a ja mam
  • Odpowiedz
nie słyszałem by Ukraińcy którzy musieli zostać w kraju mieli szkolenia, dostali karabin i wio


@create_can: jwk i grom też szkolił, a to sa tylko cywile nawet nie wot

ich politycy też są na froncie


którzy? chodzi ci o merów miast? oni są urzednikami którzy pełnia funkcje administracyjne ale nie walczą aktywnie na froncie, zelenski tez nie siedzi na barykadzie, nie rozumiem w jakim ty świecie żyjesz architekt na budowie
Zerp - > nie słyszałem by Ukraińcy którzy musieli zostać w kraju mieli szkolenia, dos...
  • Odpowiedz
@longstar: tak, strażacy mają wręcz obowiązek pierw nie szkodzić sobie. Żeby nie ratować 2 osób zamiast 1. Czy to gasząc pożar w 50 piętrowym wieżowcu czy psia budę.

Ty masz prawo popierać, ja mam prawo wytykać błędy.
  • Odpowiedz
@Zerp w jakim świecie Ty żyjesz porównując sklep spożywczy do wojny.. typie, tu się wysyła ludzi na śmierć a nie rozkładanie produktów na półce, jedni siedzą na dupie w ciepłym bunkrze gdy inni wykrwawiają się w fosie, może by tak fiutin się zastanowił dwa razy jakby też miał być w okopach? Tak samo jak ty byś się zastanowił gdybyś musiał iść z nimi zabijać
  • Odpowiedz