Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym się trochę wyżalić i poznać opinię osób które prywatnie mnie nie znają. Otóż za niecałe dwa miesiące będę podchodził do matury po raz trzeci.
Ukończyłem bardzo dobre liceum i dość dobrze zdałem maturę. Dość dobrze, ale niestety zbyt słabo aby dostać się na upragnioną medycynę. Poszedłem więc na studia
z farmacji i między czasie uczyłem się do matury poprawkowej. Podejście numer dwa i niestety kolejna porażka. Odpuściłem studia z farmacji i wyjechałem na 3 miesiące za granicę. Pracowałem po 14h na magazynach i jadłem jak bezdomny byle przywieść jak największą sumę pieniędzy. Wrociłem ze sporą sumą i wszystko inwestowałem w korepetycje, książki. Ostatnie miesiące to 100% nauka. Zero życia, zero znajomych (i tak ich nigdy nie było). Chciałbym poznać waszą opinię czy ma to sens? Ostatnio przy dłuższych sesjach naszła mnie refleksja, że może nie jestem zbyt bystry aby studiować lekarski. Pochodzę z biednej niewykształconej rodziny. Moja matka pracuje w sklepie, a ojciec na kolei. Moje rodzeństwo też nie pokończyło żadnych szkół, brat zawodówka, a siostra zaoczne liceum. Nie chciałbym ponieść kolejnej porażki nawet jeżeli uda mi się dostać na te studia. Powiem szczerze, że farmacja też była dla mnie trudnym kierunkiem i ledwo dawałem radę, a studiowałem w Łodzi. Na studia z medycyny chciałem uderzyć albo do Krakowa, albo Katowice. Co zrobilibyście na moim miejscu?
#studia #medycyna #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622e5adaa13ce6a222f459a7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. odpuść sobie jak nie zdasz tym razem
2. to, że twoja rodzina nie ma wykształcenia nie oznacza, że ty nie możesz go zdobyć
3. próbuj składać papiery na wszystkie wydziały lekarskie w Polsce
4. może jak nie lekarski to jakieś ratownictwo np?
5. takie studia są ciężkie wiec z góry musisz wiedzieć na co się piszesz
6. pytasz ludzie na portalu ze smiesznymi obrazkami
@AnonimoweMirkoWyznania:

I co to ma za znaczenie, że Twoja rodzina jest niewykształcona? To chyba wlasnie o to chodzi, żeby mierzyć wyżej niż poprzednie pokolenia, a nie równać do dołu.
Moja mama jest pielęgniarka, ojciec technikiem mechanikiem, a ja za chwilę będę sędzią. Dzisiaj tego typu zawody nie są ograniczane pochodzeniem ani majętnością czy znajomościami, a tylko i wyłącznie zdolnościami danej jednostki i jej ciężka pracą.

Jesli to Twoje marzenie to się
@AnonimoweMirkoWyznania xD. Wypowiem się na podstawie opinii znajomych. Farmacja w Łodzi jest odklejona, nie przejmuj się niepowodzeniem na niej. Medycyna prawdopodobnie będzie dla Ciebie łatwiejsza. Dodatkowo matura z biologii jest ułożona bardzo pod klucz. Sam kończyłem matfiz i takie rozszerzenia też zdawałem i większość mojej klasy na luzie dostałaby się z tymi wynikami na łódzką medycynę. Mam też trochę znajomych po biolchemie którzy zdawali na medycynę i grubo ponad 50% z nich
@AnonimoweMirkoWyznania jeszcze jedna rzecz to to, że większość lekarzy aby zarabiać pieniądze albo idzie w chirurgię albo w badania kliniczne. Jeśli chcesz być hirurgiem to musisz iść na medycynę, do prowadzenia badań nie musisz być jednak lekarzem.
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim musisz sobie zadać pytanie czy chcesz to robić. Jeśli chcesz to próbuj. To są ciężkie studia wymagające wielu wyrzeczeń, ale jeśli chciałbyś być lekarzem i się na medycynę dostaniesz to sobie poradzisz. Tylko jeśli już się dostaniesz to nie zrażaj się xD. Te studia są dla mnie największym rozczarowaniem jakiego doznalem w zyciu a mimo to nie zamienilbym tego na zadne inne
Jak obczaisz sobie kto to k#rwa studiuję to się zaśmiejesz i zrobi ci się przykro ze się musisz pieprzyc z maturą a typiary z IQ banana to studiują za hajs starych.


@szynszyla2018: mnie zastanawia jak takie panny potem zdają LEK xd
@AnonimoweMirkoWyznania: jezeli przez lata nie jestes w stanie nauczyc sie kilku redoksów i budowy slimaka to i tak odpadniesz po pierwszym roku. Widzialem ludzi ktorzy sie dostawali po 4, 5 razy - zwykle odpadali po anacie albo w najwyzszym razie na biochemii. Jeżeli dawałeś radę luźno na farmacji i brakuje ci po prostu szczęścia, to próbuj, ale jeżeli farmacja była dla ciebie poziomem nie do przeskoczenia, to na lekarskim dużo przyjemniej
@Bejro: przecież chirurdzy w porównaniu do quality of life jakie mają to zarabiają gówno, a nie pieniądze. W życiu bym się nie pchał w tę działkę.
Mów mi Andrzej: Nie na darmo funkcjonuje powiedzenie że trzeba się postarać żeby z medycyny wylecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°). Największa selekcja jest właśnie do dostania się i na pierwszym roku na anatomii, reszta jest w dużym stopniu formalnością - coś robić trzeba ale ostatecznie po kilku poprawkach niemal każdy przechodzi. Z mojej grupy nie odpadła ani jedna osoba a niektóre osoby przez ostatnie dwa lata studiów
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro zainwestowałeś już siano to trzeba chyba powiedzieć b i podejść do tej matury xd Ja na farmacji poza matmą to raczej słabo się uczyłem, ale może to była wina motywacji. Rzuciłem farmę, poprawiłem maturę na spokojnie z biologii i na leku anaty, biochy i farmakologie w pierwszym terminie. Jeśli się dostaniesz i nie zlecisz to ucz się niemieckiego, ja bym drugi raz tych studiów nie wybrał bo zarobki, komfort
@szynszyla2018: wejdź sobie w wykaz studentów wum i zobaczysz, że jestem na bezpłatnych studiach ???? to co wrzucam w neta nie definiuje mojej inteligencji :) zdaje wszystko bez problemów i poprawek bo się dużo uczę. Żeby zdać z roku na rok na wumie bez poprawek trzeba naprawdę dużo się uczyć, ale widać, że nie studiujesz lekarskiego na wumie więc nie masz pojęcia jak to wygląda???? ludzie bogaci z domu są inteligentni,