Wpis z mikrobloga

Ukraińcy przebywający w Polsce najczęściej w historii wyszukują frazę "робота", a więc tłumacząc na język polski "praca". Najczęstsze podobne frazy z ostatnich 30 dni, które są wyszukiwane z terenu Polski to:
"робота для жінок" - praca dla kobiet
"робота в любліні" - praca w Lublinie
"робота варшава" - praca Warszawa
"робота в варшаві" - praca w Warszawie
"робота в польщ" - praca w Polsce
"робота польща" - praca polska
"робота вроцлав" - praca we Wrocławiu
"робота гданськ" - praca Gdańsk
"робота для тих хто вже в польщі" - praca dla tych, którzy są już w Polsce

#ukraina #wojna #rosja #ciekawostki
m.....e - Ukraińcy przebywający w Polsce najczęściej w historii wyszukują frazę "робо...

źródło: comment_1647182950RTUfR5kwXBTtShc87QU8dZ.jpg

Pobierz
  • 60
@Zelazko_MPM: od kilku dni przeciwnikom tłumaczę, że w Polsce brakuje rąk do pracy, szczególnie w dużych i średnich miastach, do których ci ludzie najczęściej przyjeżdżają. Zanim rozpoczęła się wojna, aktywnych było 600k ofert pracy, to najwięcej po 89 roku. Do tego przez najbliższe cztery lata co roku liczba osób przechodzących na emeryturę będzie o 100k wyższa niż osób wchodzących na rynek pracy, bo w latach 2002-2006 mieliśmy jeszcze mniejszy współczynnik dzietności
@mmafame też mam wrażenie, że te kobiety jak najszybciej chcą się ogarnąć. Nie wiem czy to tylko szukanie zajęcia, aby nie myśleć o tym co zostawiło się za sobą, czy faktycznie starają się stanąć same na nogi tutaj, jak najszybciej.
Na grupie osiedlowej i kilku innych miejskich grupkach na fb, w których jestem, co chwilę widzę ogłoszenia, że a to pierogi lepią, a to mogą posprzątać, a to ciasta upiec, a nawet
Może nie wypada tak mówić, ale Polsce ta wojna i jej skutki są niesamowicie na rękę.


@MirkobIog: Wiem skąd się bierze to uczucie, ale wg mnie wypada tak mówić. Ruskie trolle będą teraz nas spamować różnymi problemami dot. uchodźców, rzucać tysiącami oszczerstw i argumentów. Nie pozbyliśmy się problemów gospodarczych sprzed wojny i wysoce prawdopodobne, że będziemy teraz się z nimi mierzyć jeszcze mocniej.
To bardzo żyzna gleba do argumentacji trolli, że
@mmafame To że jest dużo ofert pracy to jedno. A drugie to że 80% za najniższą krajową. Jakieś 10% oscyluje wokół średniej krajowej. Pozostałe 10% to stanowiska dyrektorsko-prezesowskie.
To nie pracowników brakuje. To brakuje ofert za coś więcej niż głodowe prowadzenie życia.
Bardzo często w gorzej uposażonych rodzinach pracuje tylko jedna osoba np. mąż (minimalna krajowa + reszta pod stołem). Taka rodzina dostanie sporo socjalnych darowizn od państwa. Jeśli żona pójdzie do
Też o tym myślałem i zastanawiałem się czy wypada, ale doszedłem do wniosku, że przy spodziewanym ataku informacyjnym, który będzie Ukraińców mieszał z błotem zostaniemy z 'nie wypada'.

Wypada. Nie wstydźmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@neib1: Ja jestem bardzo otwarty na między-słowiański ruch emigracyjny, ale szkoda że ten jest okupiony krwią i śmiercią dzieci, mężczyzn i kobiet. Tylko tyle.