Wpis z mikrobloga

Ukraińcy przebywający w Polsce najczęściej w historii wyszukują frazę "робота", a więc tłumacząc na język polski "praca". Najczęstsze podobne frazy z ostatnich 30 dni, które są wyszukiwane z terenu Polski to:
"робота для жінок" - praca dla kobiet
"робота в любліні" - praca w Lublinie
"робота варшава" - praca Warszawa
"робота в варшаві" - praca w Warszawie
"робота в польщ" - praca w Polsce
"робота польща" - praca polska
"робота вроцлав" - praca we Wrocławiu
"робота гданськ" - praca Gdańsk
"робота для тих хто вже в польщі" - praca dla tych, którzy są już w Polsce

#ukraina #wojna #rosja #ciekawostki
m.....e - Ukraińcy przebywający w Polsce najczęściej w historii wyszukują frazę "робо...

źródło: comment_1647182950RTUfR5kwXBTtShc87QU8dZ.jpg

Pobierz
  • 60
@mkarweta: a więc to nie jest odosobniony przypadek, znajomy pracuje w IT w Krakowie i mówi, że też pierwszy raz zobaczył CV kobiet ze wschodu, wcześniej pracował z Białorusinami i Ukraińcami, ale z kobietami ze wschodu jeszcze nie pracował. Dla Polski to dobrze, z drugiej strony dla Ukrainy to bardzo zła wiadomość, że najzdolniejsi ludzie uciekają. To by wyjaśniało, dlaczego ci ludzie chcą jechać do największych miast. Całkiem inny typ migracji
@mmafame: zakładając że wojna za jakiś czas się zakończy i nie będzie to totalny nuklearny #!$%@?, uchodźcy mogą mocno nam uzdrowić i uratować demografię. Cześć z nich zostanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_Strange_Love: Widzisz tekst o kradzieży pracy i od razu wiesz od kogo bałwany są xD Ja od dekady w UK kradnę pracke lokalsom, zajebista zabawa w sumie, z koleżkami normalnie tabele prowadzimy kto, ile, komu xD Nawet nie trzeba szukać, widzisz kogos z fajna tyrką i od razu inkasujesz interview, zawsze mam przy sobie plik listów motywacyjnych na każdy sektor. Jedni płaczą, drudzy #!$%@?ą na Polaksów a ja bezlitośnie kończę ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmafame: wiesz, to są ludzie, którzy szukają tutaj normalnego życia w pokoju, nie chcą dostawać za darmo.

Znajomy pomaga w tłumaczeniu na dworcu, mówił że na porządku dziennym jest to, że oni nie chcą biletów kolejowych za darmo, czy że chcą mu dać kilka złotych za tłumaczenie pięciu prostych zdań.
@gridstream: to jest wymowka, bo lwiej czesci kobiet nie chce sie pracowac. Znam to z wlasnego otoczenia. Mam znajome ktore maja 2-3 dzieci i pracuja oraz takie ktore maja po 1 bombelku i siedza w domu bo duzo pracy a maz jeszcze po robotaju obiady dla siebie gotuje.
@bystrygrzes: Wydaje mi się, że jest to jeszcze kwestią wykształcenia i kwalifikacji na rynku pracy. Bo jeśli kobieta ma podstawowe wykształcenie i nawet mają jedno dziecko zarobi minimalną krajową to przy dodatkach socjalnych, które utraci idąc do pracy, nie opłaca się podjąć zatrudnienia. Natomiast jak kobieta ma wyższe kwalifikacje i zarobi powyżej średniej krajowej to nawet mają dwójkę dzieci, idzie do pracy, bo jej pensja wniesie do budżetu domowego znacznie więcej
@gridstream: wiesz moze jaka jesz wysokosc tych dodatkow socjalnych? Bo tak srednio mi sie wydaje, ze w PL dostaniesz wiecej nic minimalna.
Przynajmniej jak rozmawiajac ze znajomymi ktorzy maja dzieci to taki wniosek wyciagnalem.
Mam tez znajomych ktorzy maja dziecko i zona siedzi w domu, chociaz bardzo chciala by pracowac. Po prostu opiekunka kosztuje tyle samo ile ona moze w okolicy zarobic - wiec w sumie to lepiej zostac w domu.