Wpis z mikrobloga

@przegro_pisarz: Ja polecam oprócz języka programowania nauczyć się "coś więcej"
Pomyśl o Javie jak o języku niemieckim. jeszcze 10 lat temu jak ktoś znał niemiecki, to dostawał pracę. Dzisiaj trzeba coś innego umieć i mieć niemiecki jako dodatkowy atut.

może jakieś analizy finonsowe jak sobie ze statystyką dobrze radzisz. może coś sieciowego, jak umiesz w te wszystkie reverse proxy i balancery. Może na początek Python i skrypty, które robią wszystko (np
@randomm13: Trudno mi sobie wyobrazić by ktoś ogarnięty nawet bez doświadczenia po studiach lub w trakcie studiów IT dostał 3k brutto oczywiście w większym mieście. Rzeczywiście dużo się szuka osób z doświadczeniem ale nie głupi, zapalony junior szybko się zwróci firmie jaka go zatrudni.
@dr__slim: jak widzę, że python jest komuś polecany na start, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nawet jak jesteś bardzo dobry z pythona, najlpeszy z grupy i kilka osób zdaje dzięki tobie, to nie znajdziesz pracy. Fakty są takie, że do javy + sql jakieś tam ofery są. Co prawda praktycznie wszędzie wymagane jest doświadczenie, ale takie oferty chociaż istnieją. Do pythona junior / entry level ofert nie ma
@randomm13:

python na start to też zalety. jak w biurze wyceny nieruchomości będzie pracownik, który w 2 tygodnie zrobi skrypt, który automatyzuje połowę pracy, to na pewno zarobi. a na pewno nie będzie napisane ogłoszenia junior python dev. a uwierz mi, można sporą część pracy takiego biura zaskryptować w 2 tygodnie.

dlatego nie ma ogłoszeń, ale jak umiesz, to coś znajdziesz.
@dr__slim: "Jak umiesz to coś znajdziesz". Takie oferty o które mówisz są dla doświadczonych pracowników. Z wchodzącymi na rynek programistami języka python nikt nie chce rozmawiać, ani nie ma do nich skierowanych ofert.
@randomm13: Nie. to są oferty dla pracownika biura nieruchomości, specjalisty analiz, automatyka, testera przemysłowego, konstruktora, projektanta itd itd. pyton nie jest językiem na start jako developer. chyba. nie wiem. wiem od czego ja zaczynałem - od arduino, potem skrypty inteligentnych domów, potem elektronika i jestem embedded developer.
@przegro_pisarz: Idź na studia, nie ważne jakie tylko żebyś miał status studenta, przy okazji znajdź sobie jakąś dziedzinę programowania na której chciałbyś się skupić i powoli się ucz, na 2/3 roku szukaj jakiegoś stażu

@randomm13: Nie studiuję na jakiejś wybitniej uczelni, ale bez przesady, bardzo dużo osób pracuje już podczas studiów inżynierskich, nie każdy z nich to wymiatacz. W miastach wojewódzkich możesz sobie przebierać w stażach i praktykach, dodatkowo część