Wpis z mikrobloga

@blvckie: nie uważasz, że najpierw warto nauczyć się programowania, a dopiero później brać się za jakiś konkretny język od podstaw? Myślisz, że taki np. chirurg zaczyna naukę od rozcinania ludzi? Pierwsze naucz się programować, wtedy sam będziesz wiedział jakie narzędzia będą Ci najbardziej odpowiadały.
Ogólnie chyba każde takie pytanie o to jaki język wybrać czy jaki kurs do języka wybrać wynika po prostu z braku podstaw.
@olrajt bo stwierdziłem że jak zacznę od trudniejszego, to potem szybciej ogarne Pythona.
Poza tym próbuje się przebranżowić i docelowo chce poznać obydwa języki. Oczywiście mam otwartą głowę więc jak są argumenty za odwrotna kolejnością to chętnie poczytam
@Zashi: język programowania nie jest narzędziem, tylko materiałem z którego robi się produkt. Narzędziem to jest IDE i kompilator. I jak najbardziej język ma kolosalne znaczenie dla końcowego efektu jaki da się osiągnąć. Inne własności ma dom z drewna a inne dom z pustaków. Inne skille musi mieć też budujący.

Jeżeli zależy Ci na dużej liczbie ofert pracy, to którykolwiek z tych dwóch będzie ok. Natomiast obydwa są mocno przestarzałe i
@Krolik: No, tak. Jednak bardziej mi chodzi o to, że początkujący jako programowanie traktują znajomość języka programowania. Nie jest to prawda. Przynajmniej moim zdaniem. Osobiście pracuje w ABAP-ie, ale niedawno musiałem wprowadzać jakieś znamy w Typescripcie. Zupełnie inny język, ale nie musiałem się uczyć niczego wielkiego. Potrzebna składnie mogłem wygooglowac. Programista jest w stanie się przestawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krolik: A jaki język polecasz do nauki? Ja ogarniam w miarę JS i teraz myśle ogarnąć sobie szybko TS ale wymagania w ogłoszeniach o prace są takie ze zastanawiam się co dalej bo obawiam się ze to będzie za mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@blvckie najgorszy kurs jaki kupiłem na udemy. Odradzam, jedynym plusem jest to że jest po polsku jeśli nie ogarniasz angielskiego. Brak zadań do samodzielnego zrobienia, nie jest w ogóle aktualizowany, na jakimś starym IDE. Mam wrażenie że gość nie wie o czym mówi.