Wpis z mikrobloga

@qesq: Niekoniecznie, ja to widze tak, ze nie ma żadnego planu. Morawiecki powie przeznaczylismy miliard na pomoc uchodzcom. Ale jaki macie plan?
No przeznaczylismy miliard, czego jeszcze chcecie
Pis nie zarzadza, on przeznacza miliardy
  • Odpowiedz
@futroznorek: to niestety tez prawda ciagle brak jest zarządzania tym. Na zbiórkach rzeczy i milionie fundacji to długo nie pociągnie bo najzwyczajniej brak jest koordynacji. Nie podoba mi się tez to ze samorządy zbierają dary rzeczowe zamiast założyć fundacje celowe bo co z tego ze przyjedzie mnóstwo kołder jak się okaże ze to niepotrzebne nieproporcjonalne. Do tego wolontariusze marnują dużo czasu i sił na segregowanie tego zamiast moc zająć się uchodźcami
  • Odpowiedz
@Omicron najlepiej jakby wyłączyć 500+ i dla patusow i dla Ukraińców = profit

W ogóle skąd pomysł żeby uchodźcom/ imigrantom rozdawać pieniądze z budżetu? Oni mają tu przywozić pieniądze i inwestować, a kraj na tym zarabiać a nie wulydawac na nich. Jak ktoś nie ma pieniędzy to cyk kredyt i będzie spłacał następne 30 lat. Wtf jestem w zbiorowej pisowskiej psychozie
  • Odpowiedz
@Omicron

@Keris: A gdyby tak zakończyć płacenie idiotycznych kar nałożonych przez UE i dać na uchodźców?


@CudMalina:

A gdyby tak przestać łamać Konstytucję, niszczyć praworządność?
Przestać budować nam ustrój na wzór białoruskiego, węgierskiego, tureckiego, rosyjskiego?
  • Odpowiedz
@Omicron: taki fun fact. ubiegając się o pomoc międzynarodową, czy też pomoc uzupełniającą (która z kolei z pkt widzenia prawa jest właściwa dla ukraińców) nie można podejmować pracy przez 6 miesięcy, w zamian za to dostaje się świadczenia zapomogowe- dach nad głową w ośrodku, pewnie jakieś jedzenie(tutaj nie jestem pewien) i środki pieniężne za zakupy (dla zainteresowanych to max wynosi chyba ok 720zł), dodatkowo nie może na czas procesu i udzielenia
  • Odpowiedz
to dostaniemy unijne wsparcie


@qesq: zawsze kisnę ze stwierdzenia "unijne wsparcie/dotacje". W #!$%@? tej kasy idzie do różnej maści TUV reainhald/north i inne na gówniane szkolenia aka 40 slajdów w powerpaint z lokowaniem produktu ala garnki z 20k.

Jeszcze jarają się tymi szkoleniami ameby w stylu "zupełnie nowe spojrzenie/otworzyło mi oczy na xyz" i wszystko jest git bo ludzie biorący w tym udział mają zkp w etacie lub inny menagment.

Dobrze
  • Odpowiedz