Wpis z mikrobloga

Warty odnotowania moment. Licznik udokumentowanego rozj*banego kacapskiego gówna przekroczył 1000 sztuk wg poniższej strony która kolekcjonuje dokumentację fotograficzną takich przypadków:

https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html

Ciekawostka jest taka, że Ukraińcy twierdzą że zmniejszyli liczebność kacapskich samolotów i helikopterów o około 130 sztuk, a na tej stronie są dowody na zestrzelenie 12 helikopterów i 12 samolotów. Ukraińcy twierdzą że ruscy stracili 335 czołgów, a na tej stronie jest 170. A i tak licznik rozj*banego kacapskiego gówna dobił do 1000 sztuk. Ciekawe ile faktycznie stracili.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz maniac777 - Warty odnotowania moment. Licznik udokumentowanego rozj*banego kacapskieg...
źródło: comment_1646946726lBdAi0fDpEArPFzjePsGuk.jpg
  • 10
@maniac777: Też mi się zdaje, że strat było jednak więcej. Nie każdy wzięty do niewoli pilot czy zestrzelony samolot się pojawiają. Wydaje mi się, że do 3 dni wstecz było zestrzelenie w Kijowie - mocno udokumentowane (3 zdjęcia) - no i nie znalazłem tego.
@maniac777: Nikt nie będzie nagrywał każdego czołgu, gdyż one jeżdzą w kolumnach tak samo helikoptery latają w grupach. A samoloty niemożliwe jest zrobić zdjęcia, gdyż to się porusza z dużą prędkość i często nad terenami opanowanymi przez rosjan.
To co my widzimy to są zdjęcia i nagrania wojsk obrony terytorialnej, bo wojsko zmech pancer nie posiadają komórek ani żadnych takich urządzeń.
Ja uważam że statystyki Ukrainy są może 10-20% podkolorowane, minimum
@UmbertoDalleMontagne: @BayzedMan: Ale ja to wiem że nie każdy pojazd znajdzie się na fotkach. Pokazałem różnicę nie po to by dowodzić że Ukraińcy mijają się z prawdą (choć pewnie też przesadzają) lecz by wskazać że ten wycinek ofotografowany to i tak masa sprzętu. Ruscy dostali całkiem mocno w zęby.

PS: Należy pamiętać że szalenie istotne będzie to kto będzie kontrolował krajobraz po tej wojnie i jak ten krajobraz będzie wyglądał.
Ja uważam że statystyki Ukrainy są może 10-20% podkolorowane, minimum 80% to prawdziwe straty inaczej ruskie by nie planowały powszechnej mobilizacji.


@BayzedMan: Niestety ale jest jeszcze inaczej. To co oni liczą jako strata Ruskich nie jest zniszczenie, Tam są zniszczenia, uszkodzenia i porzucenia. Gdzieś jest stronka która to wszystko zbiera do kupy. Ukraińcy póki co tracą 1/3 tego co Ruscy.