Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bracia przegrywy zastanawialiście się kiedyś nad #emigracja? Nigdy wcześniej o tym nie myślałem aż do niedawna i powiem wam, że spodobała mi się ta wizja. I tak nie mam dziewczyny ani znajomych więc nie problem dla mnie gdybym i tam ich nie miał. Nie chodzi o zarobki ale o zaczęcie wszystkiego od nowa. Nowa kultura, nowe środowisko, nowe nawyki których trzeba się nauczyć, poznawanie kraju, pogoda (lub nie), zabytki, natura, miasto. Taka zmiana otoczenia to byłoby to a jeśli za to tym idzie lepszy komfort życia to jeszcze lepiej. Angielski znam, niemiecki podstawy i jestem skłonny nauczyć się innego języka jak trzeba. Nic mnie tu nie trzyma poza pracą. Jaki kraj jest atrakcyjny do emigracji i będzie w najbliższych latach? Zachód, skandynawia, USA a może Azja?

#przegryw #feels #przemyslenia #swiat #praca #kariera #niemcy #francja #norwegia #szwecja #holandia #usa #kanada #wlochy #wojak

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6229d6a1e136d4a348efb9a6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Bracia przegrywy zastanawialiście s...

źródło: comment_1646919861y4phIaV6s0vOx9VP3W7tvs.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: bylam w uk kilka lat ale szału nie ma. Teraz bym wybrala islandie. Nie ważne gdzie jest bogato bo to i tak sie zmienia, wazne zeby ludzie byli w porzadku. Bardzo mam dobre wspominienia z Irlandczykami przemili ludzie. Cokolwoek wybierzesz powodzenia. Mi ta podroz bardzo pomogla wtedy psychicznie nabrac dystansu i zobaczyc ze mozna zyc normalnie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak. Ja kraje do emigracji rozpatruję w 3 kategoriach. Pierwszy, to kraje oferując tylko i wyłącznie dobre zarobki, gdzie nie będziesz czuł jako takiego komfortu tam mieszkając (tzn. czy jest tam odpowiadająca ci pogoda itd.). Do tych krajów zaliczam np. Niemcy i Holandie. Są tam fajne zarobki, wręcz bardzo dobre, ale poza nimi nic by mnie tam nie ciągnęło. Drugie to hybryda - połączenie dobrych zarobków i fajnej pogody.
  • Odpowiedz
No brawo w końcu odkryłeś ta zaletę! Ile lat ci to zajęło? Pamiętaj żeby przed wyjazdem nauczyć się podstaw języka kraju do którego się wybierasz. Oraz na miejscu staraj się jak najszybciej zasymilować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Islandia jeśli lubisz spokój i odludzia, pieniądze są fajne, warunki życia super, dużo Polaków (to może być minus i plus- zależy jak to postrzegasz). Pogoda może nie jest rewelacyjna, słońca też raczej mało za to okoliczności przyrody wspaniałe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Gorąco polecam emigrację. Nie dlatego, że Polska jest złym krajem albo coś bo jest to mimo wszystko jeden z najlepszych krajów do życia w Europie, ale dlatego, że emigracja poszerza horyzonty.
Można się naprawdę wiele nauczyć, o innych i o sobie.
Osobiście mieszkałem już w dwóch krajach- w Czechach i Holandii i przymierzam się do trzeciego- prawdopodobnie Szwajcaria albo Finlandia.
  • Odpowiedz
Nowa kultura, nowe środowisko, nowe nawyki których trzeba się nauczyć, poznawanie kraju, pogoda (lub nie), zabytki, natura, miasto


@AnonimoweMirkoWyznania: to tak nie działa, oczywiście zawsze na początku jest efekt WOW, ale szybko znika i każdy wraca do swojej rutyny, chyba, że faktycznie się przyłoży i będzie nad sobą pracował, aby móc z wspomnianych rzeczy skorzystać, bo sama z siebie to się tylko depresja i przegryw rozwija
  • Odpowiedz