Wpis z mikrobloga

Jest afera a raczej komedia odnośnie orzecznictwa prokuratury nt. kryptowalut aka "internetowe punkciki". Do jakich mediów polecacie uderzać poza Antyweb, Spiderweb, WP Technologie, Onet Technologie, Niebezpiecznik tak żeby podchwycili temat?
#kryptowaluty
  • 10
@stefan_pmp:
Sprzedajesz kryptowaluty przez giełdę p2p
Po przelewie na twoje konto uwalniasz krypto
Kupujący zgłasza włamanie na konto
Prokurator postanawia przepadek kryptowalut na rzecz kupującego mimo że przeszedł KYC na giełdzie
Jesteś w plecy kilkanaście tysięcy zł
@WhiskeyIHaze: przelew przyszedł z santandera przez bluemedia, więc nadawcą jest blumedia, a w tytule przelewu było imię i nazwisko kupującego, santander tak realizuje przelewy ekspresowe, na binance jest jego imię i nazwisko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Instynkt: pisz do supportu binance, że typ cię oszukał i że będziesz na niego składał doniesienie do prokuratury. Zapytaj w jaki sposób prokuratura może od nich dostać jego selfie z dowodem oraz potwierdzenie adresu. Włamać się kumus na konto to jedno ale zrobić mu selfie i zdjęcie dokumentu potwierdzającego adres to drugie.
Ogólnie ziomek sporo ryzykuje i raczej jest debilem bo za to pójdzie siedzieć jak mu to udowodnisz. Bo raz,
imię i nazwisko na binance zgadza się z tym, kto cie pozywa? To typ raczej jest w dupie


@WhiskeyIHaze: tak, już byłem wezwany do składania zeznań na policji 6 tygodni temu, mieli napisać do binance, wczoraj dostałem postanowienie prokuratora że mam zwrócić 13000 kupującemu z art. 287 1 kk. Wydałem ponad 2000 na kancelarię prawną, może coś pomogą
art. 287 1 kk


@Instynkt: prawnikiem nie jestem ale to ni #!$%@? mi nie pasuje. Niby jak Ty wpłynąłeś na to? #!$%@?ło ich tam grubo.
Ja bym na policję nie liczył jeśli chodzi o kontakt z binance. Najlepiej jak byś sam napisał do supportu i opisał sprawę.
Że dostałeś przelew. dane się zgadzały a teraz osoba wysyłająca pieniądze cię pozwała o oszustwo i chciałbyś się dowiedzieć w jaki sposób możesz uzyskać
@WhiskeyIHaze: już pisałem do binance, dane identyfikacyjne mogą wydać jedynie policji, mają do tego specjalny adres e-mail, mają mi jeszcze dać znać czy w ogóle policja pytała o te dane bo mogli olać temat
@Instynkt: elegancko. nawet nie wiedziałem, że mają taki adres a dobrze wiedzieć. Truj dupę policji, pytaj o potwierdzenie wysłania tego maila i tak dalej. Strasz te leniwe #!$%@?, że jeśli binance da znać, że nie wysłali zapytania to będziesz składał na nich skargę. Bo znając realia to tam mało kto potrafi po angielsku coś więcej niż "hello"