Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #kredythipoteczny #nieruchomosci

Szybkie pytanie bo się nie znam

W listopadzie bede musiał wybierać miedzy umową B2B (ryczałt 12) a UoP [it]. Chciałbym jak najszybciej kupić mieszkanie, a żeby to zrobić to bede musiał jak wiadomo zaciąganać krechę. Po jakim czasie na b2b banki są skłonne udzielać kredyty i czy różnica w zdolności - porównując do UoP jest bardzo duża? Dobrze rozumiem ze dwie opcje?

Otóż albo idę na UoP na półtorej i w tym czasie probuje wziąć kredyt (na wkład własny pewnie 100-150k wezmę od rodziców), albo czekam. 3-4 lata i dopiero wtedy będę miał możliwość zaciągnięcia kredytu? Która opcja wydaje wam się rozsądniejsza? Choć nie ukrywam, że #!$%@? pieniędzy na wynajem (czyli w błoto) przez tyle czasu mi się nie uśmiecha

Sorry, jeśli to trywialne pytanie, aczkolwiek jak napisałem jestem totalnie zielony w tym temacie i chcę mieć jakiś delikatny zarys rozwiązania tejże sytuacji
  • 12
@pionas1337: można, ale jeśli zatrudnienie jest na te samą spółkę to nie masz zniżek na start

Część firm zakłada spółkę córkę i ona obsługuje umowy b2b, żeby po zmianie z UOP ludzie nie tracili
W listopadzie bede musiał wybierać miedzy umową B2B (ryczałt 12) a UoP [it]. Chciałbym jak najszybciej kupić mieszkanie, a żeby to zrobić to bede musiał jak wiadomo zaciąganać krechę. Po jakim czasie na b2b banki są skłonne udzielać kredyty i czy różnica w zdolności - porównując do UoP jest bardzo duża? Dobrze rozumiem ze dwie opcje?


@pionas1337: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany to w większości banków co najmniej
@pionas1337: pamiętaj, że jeśli będziesz chciał przejść z UOP na B2B dla tego samego pracodawcy, to nie będziesz mógł przejść od razu na ryczałt. Ryczałt dopiero od końca następnego roku po roku, w którym założyłeś działalność.