Wpis z mikrobloga

@eschatoestetyzm: Nie jest tajemnicą, że Polacy ogólnie nie chcą mieć dzieci (a jeśli już to 1-2 maksymalnie). Prym w tym wiodą mężczyźni. Jednak łatwiej spotkać kobietę, która chce dzieci niż mężczyznę.

Zapytaj na twoim tagu ilu użytkowników chciałoby 3+ dzieci (bo 3 musi być by był pozytywny przyrost).

Taka prawda. Dla Polki która nie chce mieć dzieci lub chce maksimum 1, płodzenie dzieci z Ukrainkami i ich utrzymywanie przez Polaków jest
  • Odpowiedz
@eschatoestetyzm: tylko ja twierdzę, że nawet jak znajdą się kobiety, które nie chcą robić kariery i chcą mieć wiele dzieci, to nie będzie wielu mężczyzn skłonnych je utrzymywać i te dzieci płodzić. O to chodzi. Że nawet w przypadku teoretycznych możliwości, oni nie będą chceli tego zrobić.

Ale nadal: może się mylę. Może większość mężczyzn w Polsce ma możliwości i chęć posiadania 3+ dzieci ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mickpl wystarczy im parę wpisów z wykopu pokazać, jak to ukrainki przyjechały, a powinny leżeć zastrzelone pod Kijowem i nie będzie żadnego mnożenia z polaczkami.


@chwila: Akurat to kobiety tak piszą i to dosłownie. Jak jakiś mężczyzna nie chce leżeć w kawałkach pod kijowem to jest tchórzem :)
  • Odpowiedz
@Nowelizacja: a skąd to wzięłaś niby, że mężczyźni nie chcą mieć dzieci?? Przecież większość facetów, których znam marzy, by mieć kochająca żonę i dzieci, najlepiej dwójkę, by było rodzeństwo. Problem właśnie w tym jak Glapa mowi, że Polki nie chcą rodzic dzieci i tu jak sam podkreśla nie chodzi o utrzymanie, bo z różnych powodów nie chcą tych dzieci, z resztą niech robią co chcą, są wolnymi istotami xD
  • Odpowiedz
  • 0
@sepuqqu teraz czytałam komentarz kolesia, który napisał, że dziecko ma takie same szanse ucieczki jak dorosły przed ostrzałem xd ktokolwiek przeczyta te wywody, to wydaje mi się, że nie chciałby mieć nic wspólnego z tym człowiekiem xd
  • Odpowiedz
@mickpl: Baran Glapa wypowiada się jakby miał postępująca demencję. A może Polki nie chcą rodzic bo w razie gdyby coś poszło nie tak są zostawione same sobie ?
  • Odpowiedz
@Johnnysins dwójka nie wystarczy żeby podnieść współczynnik, musi być trójka lub więcej.

Chciałabym wszystkim przypomnieć, że dzietność na Ukrainie nie jest wyższa niż w Polsce, średni wiek im rośnie i póki co są w takiej samej dupie jak my, więc wątpię, żeby w Polsce nagle zaczęli się rozmnażać jak króliki.

No, ale oczywiście wszystko wina tych obrzydliwych Polek XD
  • Odpowiedz
  • 6
Mamy wygodne życie i nie chcemy mieć dzieci. Mam synka, ake nie wyobrażam sobie mieć dwójki lub więcej. Żłobków nie ma, musiałem z narzeczoną ustalać specjalnie grafik do pracy, nie mam na nic czasu, więc na co mi kolejne dzieci? Żebym nie miał totalnie życia? Naprawdę oni myśleli, że jak dadzą 500zl to coś sie polepszy? A gdzie ci ludzie mają te dzieci trzymać, skoro państwo nie buduje mieszkań? Ludzie mają mieć
  • Odpowiedz
skoro państwo nie buduje mieszkań?


@Daburi: tu nie o mieszkania chodzi. Państwo w londynie mieszkań nie buduje a mimo tego polki są w czołówce rodzących kobiet. Problem jest taki, że trzeba wiele lat, żeby dorobić się mieszkania/domu albo kredytów. Za minimalną u nas nie da się przeżyć bo pieniądz ma małą wartość nabywczą. Za większość produktów użytku codziennego płacimy tyle co niemcy w przeliczeniu na euro a zarabiamy x4 mniej. To
  • Odpowiedz