Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu krążyły teorie spiskowe, jakoby USA miało sieć biolabów na Ukrainie i prowadziło tam rzekomo badania nad bronią biologiczną. USA długo temu zaprzeczało, w necie na fact checkerach można było przeczytać, że takowych nie ma (sam szukałem). A dzisiaj wypływa coś takiego: https://twitter.com/MFA_China/status/1501185437901082629. W komentarzu jest jeszcze wrzucony link do wypowiedzi Victori Nuland która przyznaje, że są takie laby i martwią się, że Rosjanie mogą je przejąć. Po co im laby na Ukrainie? Jaki to jest syf, masakra. #ukraina #wojna
  • 13
@filozof900: teorie spiskowe były tak samo ze szczepieniami, po miesiącach jednak wyszło że foliarze mieli racje więc uj wie jak jest z bronią biologiczną na prawdę. laboratoria gdzieś być muszą.
@eladecrew: no spoko tylko dlaczego na Ukrainie? ja kumam, ze mocarstwa takie rzeczy robia ale z doswiadczenia np z wiezieniami CIA w Polsce wiadomo, ze jak robia cos za granica to robia to, zeby moc robic coś co nie jest legalne w USA. może to jest po prostu problem tego, że mocarstwa musza takie rzeczy robic a USA u siebie nie może bo są demokracją i ogranicza ich prawo, nie wiem.
@filozof900: Gdy wybuchła wojna każdy chciał wierzyć, że świat jest czarnobiały, tamci źli, ci dobrzy. Wszyscy zapomnieli o pewnych sprawach. Wiadomo, że dobry wujek Sam ma brud pod paznokciami, wiadomo, że Ukrańcy dawniej nie byli aniołkami i teraz pewnie też mieli swoje grzeszki. Problem jest taki, że za chwilę, gdy każdy z nas być może będzie musiał podejmować bardzo ciężkie moralnie wybory taki prosty a wręcz radykalny światopogląd może bardzo ułatwiać
@r4do5: wlasnie nie wiem, lepiej byloby, gdybysmy az tak bardzo nie spuszczali sie nad NATO a bardziej liczyli na siebie. bo coraz bardziej jasne jest, ze USA toczy wojne z Rosja na terenie Ukrainy a my jestesmy tylko narzedziem w tej wojnie, nawet sytuacjia z tymi MIGami to potwierdza
@filozof900: Za mało wiem, żeby się wypowiedzieć na ten temat. Kolejnym ciekawym zjawiskiem jest to, że nagle po wybuchu wojny większość Polaków zaczęła być zadowolona ze swojego rządu, który cały czas nas ciemiężył a przecież nic się nie zmieniło, to są dalej ci sami ludzie.