Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ma ktos do polecenia dobrego #gastrolog #lekarz w #warszawa ?

3l temu zjadlem niedogotowanego kebaba po pijaku, 2 tyg mialem potężne bóle brzucha, sraczke, rodzinny i na nocnej opiece(jak z pracy sie zerwalem bo nie mogłem wytrzymać) nie mogli do konca ustalic, rodzinny zalecil tribux + sanprobi i sie ustatkowalo na poltora roku, co jakis czas mialem nawroty ale delikatne, moze raz w miesiącu musialem brac 100-200mg tribuxu i uspokajalo sie. Teraz od 3 dni mam mocne wzdęcia i bol brzucha a nic szczególnego nie jadlem. Chcialbym miec to juz z glowy tylko chce dobrego lekarza co zrobi diagnoze roznicowa.

Mialem badania na:
- h. Pylori - brak
-celiakia - nie stwierdzono
- gastroskopia - brak zmian.
- kalprotektyna w kale - w normie
Te co wyzej robilem tak z 1,5r temu.
- krew, morfologia - w normie, oddaje krew.

Co zauważyłem:
- od zawsze szybko sie zapycham, jem wolniej niz inni, czasem wrecz jak zjem za duzo z kims w knajpie to mam nudnosci
-odkad choruje juz mam nawyk długiego przezuwania i jedzenia czesto a malo, potrafie dzielic bulke w pracy na teraz i za godzinę.
-duzo pije, czesto mam ochote na picie. Z reguly wyjdzie z 3l w ciagu dnia mysle, glownie to herbata/mieta(lekko słodzone)/yerba i woda, raz na jakis czas jakis napoj czy puszke coli w pracy.
-jak nie zjem zbyt dlugo to potrafie miec wrazenie ze zaraz zemdleje.

Dieta:
-pracuje na 3zm,staram sie jesc jak jestem glodny i przed praca na 2/3zm zjesc duzy cieply posilek.
-po snie gdy nie zjem to skręca mnie w zoladku, potem mozliwa biegunka, nie wazne czy spie 4 czy 8h, jakbym podczas snu mial boosta 100% do trawienia.
-mieso, tluszcze, sery - nie stwarzaja w ogole problemow, wczesniej szynki robiły ale przerzucilem sie na te bez konserwantow i spokój.
- warzywa i owoce - boje sie ich, czesto mam problemy ale tylko przy nieprzetworzonych. Potrafie zjesc bigos czy kapuste duszona i nie mam wiekszych problemow.
-mleko - za dzieciaka mialem nietolerancje laktozy albo jakas alergie(wysypki), teraz mi to przeszlo. Zle reaguje na twarogi, tez sie troche boje kefirów czy innych maslanek. Jogurty jesc moge
- zauwazylem potezne bole brzucha przy wypiciu soku czy owocka z rana na czczo, potem biegunka, staram sie dlatego miec z rana zawsze cos do zjedzenia, czy obiad do odgrzania czy jakas kanapke albo inna taka przekąskę ze "zboza"
-Alkohol - w malej ilosci okej, jak wypije wiecej to mam kaca giganta i sie zatruwam. Ostatnio po wodeczce mimo ze kontaktowalem normalnie to zdychalem 3 dni, wymioty, biegunka, czulem sie jakbym umieral, potem nagle ustalo i sie czulem jakbym mial stalowy zoladek.
Leki:
- lekarze probowali stopować wydzielanie kwasu na nudnosci, lzejsze probiotyki, nie dzialaly.
- zadzialaly przepisane przez rodzinnego:
-sanprobi ibs, po dluzszym stosowaniu mialem nawrot problemów.
-tribux forte - stosowany doraznie, mocno pomaga, czasem wystarczy ze wezme pol tabletki i mam stabilizację na ponad tydzien.
-stoperan - pomaga w przypadku gdy mam isc do pracy, zwlaszcza w combo z tribuxem(100mg)

#ibs #sibo #zoladek #medycyna #choroby
  • 15
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Niech jakiś ogarnięty lekarz który faktycznie zna się na SIBO/IBS przepiszę Xifaxan, może pomóc.
Dodatkowo nie zaszkodzi zrobić sobie tego testu na SIBO, jest placówka w Warszawie na bank, ale nie pamiętam nazwy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A dodam jeszcze ze zauwazylem mocne zmeczenie, senność, zależna od sytuacji z zoladkiem. Jak boli to chce mi sie spac i czuje sie jak 70l dziadek, tak samo z rana mam często problem sie wybudzic i potrzebuje z godziny zeby pracowac jak czlowiek, duzo spie(moze miec to zwiazek z pracą zmianowa) .

@Krs90: @renkaboga: rozumeim ze chodzi o te badania:

https://www.alablaboratoria.pl/badanie/28449/test_nietolerancji_glukozy_sibo_wodorowy_test_oddechowy_wto_

https://www.alablaboratoria.pl/pakiet/40/pakiet_trzustkowy_rozszerzony_zawiera_4_badania_
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Takie zmęczenie czy senność często pojawia się przy nietolerancjach, mam podobnie.
Ja robiłem w "Fundacja Jak Motyl" w Warszawie, ale obstawiam że to też pyknie.
Ogólnie to wszystko brzmi jak klasyczny IBS/SIBO więc powodzenia mireczku, mi nic ostatecznie nie pomogło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krs90: dzieki za info. Ja ogolem mam uspokojenie znaczne w porownaniu do tego co bylo po tym felernym zatruciu, raz prawie zemdlalem z bólu. Teraz to sie moze raz w miesiacu zdarzy, wezme pol tribuxa i jest okej. Troche też sie nauczylem ze np jak z rana mam biegunke to ona po 2h przejdzie wiec moge isc do pracy bez obaw. Dlatego mam wrazenie ze szczescie w nieszczesciu mam dosyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drakan8: nie chce sie tez sam diagnozować ale co jakis czas(oprocz stanu po wypiciu alko) mam wrazenie jakbym mial wieksza watrobe xd taki ucisk z tamtej strony. I ciezkosc. Ale nie wiem czy to nie samosugestywne bo czasem tez mam podobne wrazenie z nerkami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: samo badanie krwi to 70zl max :) a lepiej ja przebadać bo sama w sobie nie boli, a z paroma objawami się pokrywa, może masz ja tylko lekko stluszczona
  • Odpowiedz