Wpis z mikrobloga

W ogóle to dlaczego ludzie tak obawiają się tej atomówki, w sensie ja się nie znam, ale to jest aż tak zaawansowana broń, że jak ruscy ją wypuszczą, to zostaje nam tylko czekać na śmierć i nic nie można zrobić? XD Od tych 80 lat nie udało się wypracować skutecznej "tarczy antyrakietowej", dla tego typu broni? Dwa, nie wierzę że wywiad amerykański nie ma danych dotyczących rzeczywistego stanu tych głowic i miejsca ich rozlokowania.

A tak pół żartem, to NATO powinno wykorzystać morderstwa cywilów jako pretekst do "obrony", zająć Rosję aż za ural i podzielić się ruskimi złożami między UE a Amerykanami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ci drudzy mają doświadczenie w zaprowadzaniu demokracji w krajach z pokaźnymi złożami naturalnymi.

#ukraina #wojna #rosja
  • 14
@kezioezio W czasie zimnej wojny były tworzone tzw. Pocket nukes które były małymi ładunkami przenoszonymi nierzadko w plecakach. W obecnych czasach ta technika tworzenia tych bomb pewnie już jest bardzo zaawansowana. Nikomu raczej nie zależy na zniszczeniu świata więc bardzo możliwe że właśnie takie ładunki będą użyte, a nie wielkie międzykontynentalne rakiety zdolne do usunięcia z mapy całych miast.
@kezioezio: Zawsze łatwiej bombardować niż zestrzelić lecącą rakiete, dodatkowo wraz z coraz nowszymi rodzajami tarcz antyrakietowych ewoluują również rakiety. NATO również posada taką broń chodź my mamy raczej bardziej taktyczną o mniejszej sile rażenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lajdak:
tarcza rakietowa zestrzeli atomówke jak ona ciągle wybuchnie tylko w powietrzu?
@Kuntakinte666:
chyba nie wiesz jak działa bomba atomowa. Zobacz sobie jak wygladalo nagasaki po kilku sekundach od jebniecie
@jast: nie wybuchnie jako bomba jądrowa tylko jako tzw. brudna bomba
@ADISS_N1: a nie wielkie międzykontynentalne rakiety zdolne do usunięcia z mapy całych miast.
Aż musiałem dla potomności zapisać te wysrywy "eksperckie".
@kezioezio: Podobnie uciążliwy byłby pojedynczy atak EMP. Zasięg pojedynczej głowicy obejmował by cały kontynent. Szacuje się, że bez szybkiej pomocy państw trzecich brak prądu trwał by kilka miesięcy.