Wpis z mikrobloga

Jeszcze jeden wpis, dla tych co się cieszą że NATO przekaże samoloty Ukrainie:

Aktywnie przyglądamy się teraz sprawie samolotów, które Polska może dostarczyć na Ukrainę i badamy, jak możemy uzupełnić zapasy, jeżeli Polska zdecyduje się dostarczyć te samoloty - powiedział na konferencji prasowej podczas wizyty w stolicy Mołdawii Kiszyniowie amerykański polityk.


Czy w wypowiedzi Blinkena pada słowo "NATO"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo ja tam widzę, że to Polska zdecyduje się przekazać, że Polska dostarczy, że to wszystko Polska.

Dlaczego Polska, a nie USA lub wszystkie kraje NATO? Wy już dobrze wiecie dlaczego. Od zawsze byliśmy chłopcami do bicia i podczas gdy każdy kraj układał się z wrogiem i patrzył na swój interes my chcieliśmy zbawiać świat. Co z tego wyszło to widzieliśmy podczas 2 WŚ.

Jestem za pomocą Ukrainie, ale nie dajmy się wrobić, bo mimo solidarności to nie powinniśmy zapominać o jednym - polityka to czyste interesy

#ukraina #wojna
  • 53
@GryzeKisiel: Już pomijając, że te kilkanaście samolotów kompletnie nic nie zmieni w sytuacji Ukrainy to jest to tak głupi i nieodpowiedzialny pomysł, że aż brak słów. Kolejny raz wychodzą przed szereg nie wiadomo po co tak naprawdę.

Ukraina robi już wszystko, żeby nas wciągnąć w tę wojnę i nie ma co się dziwić. Czekam na prowokację w postaci lądowania takiego przekazanego MIGa na naszym lotnisku po akcji po tym jak już
@Artok: Jeśli np Niemcy uznają, że dla rozwoju ekonomicznego, humanitaryzmu, pokoju, ekologii oraz bezpieczeństwa energetycznego Europy i świata trzeba zacząć jak najszybcie dogadywać się z Rosją i zdejmować sankcje, w 20 lat odbudują gospodarkę i znowu zaczną być agresywni
@GryzeKisiel: Ja wiem, jestem przecież jednym z krytyków tego kreteńskiego pomysłu z migami. Mówię tylko, że jeśli tak bardzo się boimy jak to Rosja za 10 lat zechce zrobić taką samą imprezę w Polsce, to już lepiej byłoby teraz zamknąć mordę, nie wychodzić przed szereg i przez te 10 lat podnieść swoje zdolności defensywne. Co i tak nie zmienia faktu, że najpierw chcieliby państwa bałtyckie XD
@nie_jem_grzybow: otóż to, ale przede wszystkim należy zadbać, by się w tej wojnie gospodarczej nie wypi3rdolić za przeproszeniem - co jest możliwe znając pisowskie możliwości ogarnięcia miliona uchodźców, którym trzeba zapewnić warunki do życia.
tak, zdaję. Jednak w przypadku gdy sami zaangażujemy się w konflikt to nie obowiązuje taka ochrona

@GryzeKisiel: A wysłanie migów na ukrainie to nie jest bezpośredni atak na rosję, tak samo jak nie jest wysyłanie nlawów, javelinów i miliona innych rzeczy panikarzu.

up, wyjaśniłem. Mogliby przekazać je jako sojusz NATO, a nie jako Polska

Co to #!$%@? znaczy przekazać je jako NATO XDD
Ty już się chwytasz największych bzdur jakie możesz