Wpis z mikrobloga

ak sam twierdzi, że jego rząd robi coś złego to niech idzie na protesty. Ktoś mu broni? Wiem, że to ryzykowne ale swoją biernością popiera ten rząd. ¯_(ツ)_/¯


@Merdarion_PL: ja #!$%@?ę, wykopowy ekspert sprzed komputera. XD Tam za udział w protestach mogą cię zesłać na drugi koniec (rozległego) kraju, możliwe, że i z rodziną, na co najmniej kilka lat. Żeby twierdzić, że "jak mu się nie podoba, to niech protestuje", to
@Merdarion_PL: dobra ale musisz zrozumieć, że ludzka empatia działa tak, że ludziom jest szkoda rosjan nawet jeśli popierają działania rosjan. To też nie jest ich wina, że urodzili się w kraju, który od małego im prał mózgi.

Po jednej i po drugiej stronie są mocne argumenty tak naprawdę. Przecież taka Korea czy Kuba już dziesiątki lat są odcięci od świata i widzisz aby to coś zdziałało, widziałeś gdzieś jak władzy dostało
@Merdarion_PL: gościu, jesteś hipokrytą pierwszej klasy. Gdzie twoje protesty, bo sam w wielu komentarzach jedziesz po polskiej polityce? W Polsce ci kolonia karna nie grozi, więc tym bardziej powinieneś być pierwszy na barykadach. Czekam na fotorelacje i informacje, gdzie, kiedy i jak protestowałeś, skoro wg ciebie w Rosji wystarczy chęć wyjścia na ulice.
@ShadyTalezz: ależ jak to rozumiem. I mi też szkoda tych niewinnych Rosjan, a zwłaszcza tych wysłanych z poboru na śmierć na Ukrainę, gdzie często wojny nie chcieli lub po prostu zostali zmanipulowani. Chodzi mi o to, że jak dla mnie ten obrazek krytykuje sens sankcji. Bo dotyka też niewinnych. Ale sankcje są elementem nacisku i niestety też w takich będą uderzać.
@Fenrirr: w Polsce mamy demokracje i póki co nadal nasze wybory są wolne, więc nie muszę tutaj protestować, wystarczy mi głosować na tych którzy reprezentują moje interesy. To że takich nie ma to inna sprawa, chociaż chyba się w końcu przełamie i zagłosuje na któreś z ugrupowań opozycyjnych. ¯\_(ツ)_/¯ Swoją drogą nieźle mnie musiałeś zlustrować bo o polityce cokolwiek to ja chyba z 2 lata temu pisałem. xD
@Merdarion_PL: Prawda jest taka, że najpewniej sankcje i tak nie będą miały porządnego efektu i są tylko czymś co zachód robi aby uspokoić swoje sumienie, że nic zrobił. Nawet jak Putin odejdzie od władzy, to służby tam i tak wstawią swoją marionetkę, prawdopodobnie drugiego Jelcyna, będzie bieda przez jakiś czas, potem znowu rosjanie zapragną cara i przyjdzie kolejny Putin, tak tam teatrzyk już od dawne się toczy.