Wpis z mikrobloga

dobro wraca


@LubieHardkor: dobro rzadko kiedy wraca a wątpię żeby Ukraińcy nam pomogli w podobnej sytuacji, tak samo jak Polacy nie byłoby skłonni pomagać Niemcom.

Prawo karmy nie działa tak że jakaś kosmiczna maszynka równowagi oddaje ci dobro. Prawo karmy polega na tym że czyniąc dobro zwyczajnie lepiej się czujesz. To w buddyzmie w rzeczywistości oznacza że dobro wraca. W Polsce mamy wypaczony obraz ich wierzeń.
Prawo karmy polega na tym że czyniąc dobro zwyczajnie lepiej się czujesz


@TurboDynamo: dokładnie to napisałem wyżej

wątpię żeby Ukraińcy nam pomogli w podobnej sytuacji


To tylko twoje domysły niczym nie podparte, ale pomagając im teraz zwiększamy szanse na zyskanie przyjaciela, który pomoże nam gdy my będziemy w potrzebie

tak samo jak Polacy nie byłoby skłonni pomagać Niemcom.


To również twoje domysły
To tylko twoje domysły niczym nie podparte, ale pomagając im teraz zwiększamy szanse na zyskanie przyjaciela, który pomoże nam gdy my będziemy w potrzebie


@LubieHardkor: w jaki sposób miałby nam pomóc biedny zniszczony wojna kraj? Wysyłając do nas tanią siłę roboczą? Nie oszukuj się, tu nie trzeba żadnej szczególnej teorii względności żeby to zauważyć że oni są tak biedni że nie będą w stanie nam się odwdzięczyć prawdopodobnie nigdy. OCZYWISCIE trzeba
@Anna_: To mam porzucić swoje przekonania? Bo życie mnie brutalnie zweryfikuje? Jestem dobrym człowiekiem i to jest moja rzeczywistość. Żadna utopia. Wiem, że są źli ludzie na świecie jednak żyje w zgodzie z sobą.
dobro wraca, pamiętajcie o tym


@LubieHardkor: nope, nie wraca, to głupota. Dobra nie należy czynić samolubnie w oczekiwaniu na nagrodę, tylko w służbie czynienia świata lepszym miejscem. Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary, mimo tego powinieneś je czynić.