Wpis z mikrobloga

@LubieHardkor Zgodzę się z tym, że trzeba pomagać i cieszę się, że to robimy, ja to osobiście traktuję jako swój moralny obowiązek. Innych nie nakłaniam ani nie przekonuję, każdy ma swoje sumienie. W każdym razie z tym: dobro wraca, to na grubo poleciałeś ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@LubieHardkor:

dobro wraca, pamiętajcie o tym

W bajkach i to dla dzieci, tylko muszą być jeszcze wtedy smoki i księżniczki. No i musi to być poparte siłą przyjaźni.
W powieściach i fantastyce już rzadziej, a w rzeczywistości i zwłaszcza geopolityce bezinteresowne dobro i pomoc = frajerstwo, bo za cenę poklepania po plecach i jednej czy dwóch konferencjach, na której cię wspomną, rozwalasz sobie gospodarkę...
@LubieHardkor: gwno tam wraca ale co komu to przeszkadza, niech sobie mieszkaja, szybko ucza sie jezyka

w polszy juz jest tak dobrze ze polacy pomimo ze zarabiaja po te 2k brutto to stac ich dziennie po 100zl rozesrac na glupoty - no dobrobyt jest w ch pomimo ze bieda az piszczy xD

skoro sa tacy rozrzutni to rownie dobrze moga i utrzymywac uchodzcow i to jest sciema ze nie ma na
@hill7: Nie o to mi chodzi, to o czym piszesz to jest dobra ścieżka. Tylko trzeba wziąć poprawkę na realia. Można być dobrym i mądrym na raz, pomagać, ale też trzeźwo oceniać sytuację. Np nie dawać obcokrajowcom przywileje o których uczciwie pracujący Polacy mogą pomarzyć, przywileje które spowodują tarcia wewnątrz kraju. Dach nad głową, wyżywienie, odzież, tak, ale nie to co teraz się robi.

Inna kwestia, między naszymi dwoma narodami nie
@Anna_: Dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się z Tobą, rozsądek jest niezbędny.
Mówiłem tu o pewnej idei, pozbawionej cynizmu i egoizmu. Jestem też za tym, aby każdy indywidualnie podejmował decyzję czy ma pomóc czy nie. Ktoś może się z tym nie zgadzać, opowiedzieć o tymi to jest jego święte prawo. To, że zostanie obrzucony gównem to już inna sprawa. Po prostu zgadzam się z OP, że dobro wraca.
tia, dobro wraca, polska ryzykowała życiem chowając żydów podczas 2 wojny światowej, a teraz nam w twarz pluja.


@121212: ale pomoc Żydom w czasie wojny była niewielka. A tutaj praktycznie cały naród pomaga.