Wpis z mikrobloga

Dziś mija równo 2 miesiące od startu mojego akwarium #morskibaweu
Trochę się pozmieniało przede wszystkim dlatego bo wylądowało tam życie pod postacią korali, ryb, ślimaków a i trochę wieloszczetów znalazłem.
No i jest git w sumie, nie ma większej filozofii.
Dużo osób pytało o lampę Fluvala która mam i teraz mogę napisać: jest spoko, cena git ale mogła by być mocniejsza bo wychodzi, że mam 0,5W/l wody a no raczej chyba jednak powinienem mierzyć w okolice 1W/l wody. Gdyby ktoś chciał kupić to niech ma to na uwadze. Ja rozpatruje modyfikację oświetlenie ale tej lampy nie oddam bo kurła pieruńsko drogie te fajne lampy są, a ja już na to wydałem za dużo a wydam więcej....
Dojrzewania praktycznie nie było takiego jak wszędzie pisali. Bardzo łagodnie, trochę różnych glonów, dino, cyjano. Nadal jest w akwarium, ale uważam, że ma być, grunt żeby nie za dużo ʕʔ
Napisał bym ciut więcej, trochę lepiej, ale nie mam absolutnie weny, a i głupio mi #!$%@?**** o swoim akwarium w obliczu tego co się dzieje na świecie ;(
#akwarium #akwariummorskie #akwarystyka #akwarystykamorska
źródło: comment_1646484240GBJzDO6KOUvLDj3tKO1wOr.jpg
  • 11
@pluktrux: @menelpijak: Ogólnych nie liczyłem, bo nie chcę. Natomiast miej więcej wiem, że to około 3000zł razem z życiem (przypomnę że to tylko 42l). Koszt też większy bo wszystko robię autonomicznie, wodę sam szykuje i nie oszczędzam na osprzęcie (no na świetle trochę oszczędziłem, bo ceny lamp są astronomiczne ale będzie git, nie wszystkie korale muszą mieć turbo światło). No i z myślą, że kto oszczędza ten płaci dwa razy.
Skąd czerpiesz wiedzę na temat akwarystyki morskiej?


@lipa13: To jest dobre pytanie bo ja sam do końca nie wiem. Z tą wiedzą jest dziwnie, bo każdy pier* co innego i ze skrajności w skrajność. Mi udało się na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski które uznałem, że zadziałają u mnie, ale z uwagi na mój krótki staż pewien ich nie mogę być.
Ale stało się to tak, że czytałem od a do