Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: Korwin miałby same dwóje na filologii. Ukraińskie słowo czołowiczyj nie możemy przetłumaczyć jako człowieczy. Tłumaczy się to jako męski. W polskim mamy rozróżnienie mężczyzna/człowiek, ale w wielu językach, w tym w ukraińskim jest czołowik, albo w angielskim man (słowo, które może oznaczać zarówno mężczyznę jak i po prostu człowieka). Są to takie stare, patriarchalne zaszłości w języku, którymi zaprzątają sobie głowę tylko dwie grupy ludzi:
1) najbardziej
Korwin miałby same dwóje na filologii. Ukraińskie słowo czołowiczyj nie możemy przetłumaczyć jako człowieczy. Tłumaczy się to jako męski.


@ananasowy: I serio nie zarejestrowałeś, że zastosowanie przykładu fałszywych przyjaciół to celowy fundament tego tweeta? XD
I serio nie zarejestrowałeś, że zastosowanie przykładu fałszywych przyjaciół to celowy fundament tego tweeta? XD


@vrim: zarejestrowałem, dlatego wyjaśniłem to w swoim komentarzu, co zrobiłby i Korwin gdyby miał choć krztynę RiGCzu. W polszczyźnie taka zależność nie występuje, więc mógłby się chociaż raz pokusić o zmniejszenie szansy na wprowadzenie swoich wyborców w błąd.

Inna sprawa, że nie wiem do czego ma to być fundament i chyba sam Korwin tego nie wie.
A w czym nie ma racji? Kij w feministycznym mrowisku na propsie.


@vrim: Pamiętasz tą akcję gdzie jakiś bezmózg z Murrica' nawoływał do zmiany słowa "czarny" w języku hiszpańskim bo im się z "n-wordem" kojarzy?

No właśnie Korwin teraz uważa że to hipokryzja lewicy że nie robi analogicznie durnej afery? xD
nawoływał do zmiany słowa "czarny" w języku hiszpańskim bo im się z "n-wordem" kojarzy?


@KaloszSzatana: To się nazywa satyra. Podobnie postąpił Korwin, który jest zresztą publicystą.