Wpis z mikrobloga

@Heekate: polska to kraj pierwszego kontaktu, inwestowanie tutaj jest ryzykiem, więc waluta spada.

Ta wojna pokazała, że najwyższy czas przejść na euro, złoty jest za słabą walutą na obecne czasy.

@oirectine: Oczywiście, tak jak RFN był krajem pierwszego kontaktu przez 50 lat, dlatego Marka była taka słaba

A nie, czekaj
@oirectine: What? Sterować cenami podstawowych produktów? To nie Ukraina, czy rosja. Tym się państwo nie zajmuje. Bez własnego banku centralnego i własnej waluty ciężko prowadzić politykę gospodarczą. W strefie Euro wszystko podporządkowane jest pod najsilniejsze kraje: Niemcy i Francję. Kraje takie jak Litwa czy Grecja dostają po dupie.
@dociekliwyobserwator: to nie jest tak, że nie zgadzam się z Tobą w 100% - państwo posiadające własną walutę ma zdecydowanie więcej narzędzi do kontrolowania inflacji, ja chciałem tylko pokazać, że państwo w strefie euro nie traci wszystkich.

Litwa faktycznie dostaje mocno po dupie, najmocniej ze wszystkich krajów strefy Euro, ale nie jestem do końca przekonany czy funkcjonujący Litas pomógłby im aż tak bardzo.