Wpis z mikrobloga

W 1945 roku rozwiązano Prusy jako źródło militaryzmu w Europie. Dzisiaj powinniśmy postąpić podobnie. Jak tylko rosja padnie to musimy domagać się oprocz ziem zabranych Ukrainie również oddania obwodu kaliningradzkiego. Ten niezatapialny lotniskowiec straszy pól Europy i służy do szantazowania nas. To się musi skończyć, trzeba niedzwiedziowi wyrwać pazury i wybić wszystkie zęby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rosja #wojna #obwodkaliningradzki #prusy #prusywschodnie
Pobierz kartofel - W 1945 roku rozwiązano Prusy jako źródło militaryzmu w Europie. Dzisiaj po...
źródło: comment_1646322007rHwqbA0hNABeHp4KNjkoBr.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kartofel: tak.
Czytałem o tym artykuł w mówią wieki.
I mimo zmasowanej propagandy Polski nie udało się.

Jeżdżę na zawody do Prabuty Kwidzynia Nowej Soli co roku i powiem ci że byłem zaskoczony jak tam byłem pierwszy raz.
@Sl_w_k_1 sam pochodzę z tych ziem. Moja babka była Mazurką.

Myślę, że nie można porównywać tych sytuacji. Bardziej pasuje tu rozwiązanie Prus. Chodzi o usunięcie z Europy źródła militaryzmu, a tym właśnie jest obwód kaliningradzki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kartofel: a możesz napisać coś więcej.
Bo ja tam jeżdżę na zawody. A pochodzę z okolic nowego Sącza. I dla mnie to był kosmos.
Bo dla mnie te ziemie to były rdzennie polskie. A tu zonk.
@Sl_w_k_1 nie wiem o czym miałbym napisać więc w skrócie opiszę wszystko XD
Te ziemie od starożytności zamieszkiwane były przez bałtów - Prusów i Jaćwingów.
W średniowieczu Polacy stwierdzili, że mają dosyć sąsiadów i zaprosili krzyżaków do zrobienia pożądku.
Prusowie jako problem zniknęli, ale to jak leczenie bólu zęba trepanacją czaszki - wojny z zakonem.
Koniec końców zakon został rozwiązany i Prusy stały się państwem rządzonym przez Hohenzollernów. Były dwie linie tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kartofel: dzięki.
Dla mnie dużym zaskoczeniem było to jak dużo zamków.
Druga rzecz jak wracałem z Dzierzgonia yo jest gdzieś koło Malborka ( ͡° ͜ʖ ͡°) to po pierwsze samotne domy. Bo u mnie to chałupa co kilka metrów. No i pomnik Immanuela Kanta gdzieś na totalnym #!$%@?. Plus tak jakoś płasko.
Jeszcze raz dzięki.
@Sl_w_k_1 spoko :)
Zrób sobie wycieczkę po całym województwie to zobaczysz, że nie wszędzie jest płasko.

A Kant całe życie spędził w Królewcu, jego najdalsza podróż odbyła się podobno do Gołdapii, gdzie również ma swój pomnik.