Wpis z mikrobloga

Wykopy, jak ja tu #!$%@? gardzę częścią z was.
Ukraina walczy wojnę z naszym odwiecznym wrogiem, który sam powiedział, że ma ochotę nam tu zaprowadzić porządek i nie są to groźby bez pokrycia.
Każdy zabity ruski żołnierz i zniszczony sprzęt przez Ukraińców daje nam czas i bezpieczeństwo, my Ukrainie pomagamy jak tylko możemy sprzętem ale to oni oddają życie w tej wojnie. Setki, pod koniec wojny może się okazać, że tysiące Ukraińców oddało życie a wy, #!$%@?, sracie, że nie no 500+ to Ukraińcom nieeeee. Darmowa służba zdrowia to Ukraińcom nieeeeee. Studia dla Ukraińców? Nie no, tyle to nieeee.
Pociągi za darmo przez miesiąc jak masz paszport? Nieeee no kurde.

Hatfu na was
Jeszcze niektórzy mają #!$%@? pretensje, że jak śmieli Ukraińcy wracać na Ukrainę bronić kraju swojego, co teraz, kto będzie na budowie cegły rzucał?
Może #!$%@? te dzieci, którym żałujecie edukacji debile.

Wstyd mi za was. Oni tu mają póki co mieć swój dom i takie prawa, jakie mamy my.

#ukraina #bekazprawakow #bekazkonfederacji
  • 80
@Variv: Rozumiem ten pogląd, tylko to jest inna dyskusja. Nie mówię, że 500+ jest idealne i ma zostać, tylko, że jeżeli przysługuje Polakom to powinno też przysługiwać uchodźcom z Ukrainy


@andrzejedude Tzn. 500+ powinno przysługiwać tak jak sobie ustawodawca wymyślił. Bo w różnych krajach pomoc socjalna różnie przysługuje. W Polsce 500+ przysługuje obcokrajowcom od początku istnienia 500+ i w sumie tyle w temacie w sumie.
Po co komuś siłą zabierać jego pieniądze?


@mroznykasztan: Żeby pomóc Ukraińcom.
Ale głupie pytanie zadałeś. Nie czytałeś całego wątku, czy co?

Poproś, na pewno pomoże


@mroznykasztan: Chyba z #!$%@? spadłeś.
Z resztą jeśli jest chętny jeśli się pomóc jeśli się go o to prosi, to przymus mu nie zrobi różnicy. I tak by to zrobił, prawda?

zdaje się, że Morawiecki zapowiedział embargo na rosyjski węgiel. Zaraz odpalamy Baltic Pipe i
Widzę, że łatwo Ci się rozporządza nie swoimi pieniędzmi.


@mroznykasztan: Ani trochę. Nie mam do nich dostępu, tylko do swoich.

Dobrowolna pomoc jest znacznie lepsza niż to, co proponujesz - czyli kradzież pieniędzy w słusznej sprawie.


@mroznykasztan: To czemu jeszcze ci wszyscy przedsiębiorcy nie przestali dobrowolnie handlować z Rosją finansując im wojnę?
@mroznykasztan: Skoro przestali to co im przeszkadza zakaz robienia czegoś czego rzekomo i tak nie robią?

Jakby ci Morawiecki zakazał jedzenia gówna albo stania na uszach to też byś się obraził?
@mroznykasztan: Nie jestem w stanie na szybko ci podać nazwy takich przedsiębiorstw, ale to nie znaczy że takich nie ma. Są i wszędzie o tym teraz piszą.

Na odcięcie dostaw gazu i ropy nie zdecydowały się jeszcze USA i Unia Europejska. W systemie SWIFT pozostały te rosyjskie banki, które rozliczają handel węglowodorami.

Z Rosji importujemy zarówno ropę, gaz, jak i węgiel.


https://businessinsider.com.pl/gospodarka/embargo-na-rope-i-gaz-z-rosji-oto-co-oznaczaloby-dla-polski/6g9fe1v

Powtórzę moją prośbę - podaj nazwy polskich przedsiębiorstw, które
Nie jestem w stanie na szybko ci podać nazwy takich przedsiębiorstw, ale to nie znaczy że takich nie ma. Są i wszędzie o tym teraz piszą.


@M_xxx: Rada na przyszłość: zanim rzucisz jakąś tezą - to przygotuj się wpierw i sprawdź, czy są argumenty na jej poparcie.
@mroznykasztan: Przecież podałem ci linka kucu. Znajdziesz jeszcze ze 50 artykułów i wszystkie mówią że handlujemy z Rosją i żadnego że nie wstrzymaliśmy takiego handlu.
To ty nie podałeś żadnych argumentów mówiących że WSZYSTKIE firmy przestały handlować z Rosją, w tym nie sprowadzamy od nich węgla.

Nie odpowiedziałeś też na moje pytanie, (co przeszkadza januszom zakaz handlu z Rosją skoro rzekomo i tak z nimi nie handlują) tylko ogłosiłeś sobie zwycięstwo,