Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
Właściwie dlaczego ukraińscy uchodźcy są wciskani do dużych miast zamiast do wsi gdzie ludzie mają duże domy albo do małych miasteczek gdzie jest mnóstwo tanich mieszkań na wynajem? Przecież to by ożywiło te tereny po ostatnim odpływie młodzieży do dużych miast i nie #!$%@?łoby rynku w dużych miastach
#ukraina #wojna
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gnt_1: Bo to wymagałby posłuchania wywiadu USA zawczasu i przygotowania planu związanego z dużym napływem ludności w krótkim czasie oraz analizy potencjalnych skutków gospodarczych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale my tu tego nie praktykujemy
  • Odpowiedz
@gnt_1: ktos tlumaczyl na grupie, ze sie boja bo nie znajda pracy na wsi i dlatego nie chca isc na wies. Czesc z nich mysli, ze to na chwile, wiec wola byc w miescie zeby miec dostep do jakiejs rozrywki. Na Ukrainie ludzie sadza, ze poza miastem nie ma zycia i nie ma co robic (zreszta podobnie jak u nas jak poczytasz wykopkow).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gnt_1: ktos tlumaczyl na grupie, ze sie boja bo nie znajda pracy na wsi i dlatego nie chca isc na wies. Czesc z nich mysli, ze to na chwile, wiec wola byc w miescie zeby miec dostep do jakiejs rozrywki. Na Ukrainie ludzie sadza, ze poza miastem nie ma zycia i nie ma co robic (zreszta podobnie jak u nas jak poczytasz wykopkow).

@little_muffin: aha czyli po prostu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gnt_1: łatwiej jest żyć w mieście, mają ośrodki pomocy, mogą się spotkać z innym Ukraińcami, więcej prac. Czysto praktycznie łatwiej się dostać do większego miasta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qentin: póki co łatwiej ale na dłuższą metę jak ich by ulokowali na wsiach to by był rozwój i wreszcie w ogóle na wsi żyłoby się lepiej
  • Odpowiedz
@gnt_1: W pobliskiej mi wsi przyjeto matke z dziecmi, dano dach nad glowa. Ukrainska kobieta zadeklarowala ze potrafi szyc, a wiec lokalna bardzo duza szwalnia zaproponowala prace:) od paru dni juz pracuje. Jak raczej pluje na p0lakow, tak teraz jestem dumny w uj. Podoba mi sie to zjednoczenie, niesienie pomocy. Niestety troglodyci z przemysla juz sie uruchamiaja co mnie martwi
  • Odpowiedz
@gnt_1: widzę po znajomych na FB, że deklarują i przyjmują ludzi w małych powiatowych miasteczkach.

Uchodźcy ciągną do dużych miast, bo często kompletnie nie znają kraju, języka, nie mają samochodów a więc podstawowej możliwości transportu poza miastem(!) więc bez komunikacji miejskiej nie byliby w stanie funkcjonować.

Co do bariery językowej - w każdym większym mieście jest spora społeczność Ukraińców, więc łatwiej coś załatwić, dogdać się, zrobić zakupy bo pani na
  • Odpowiedz