Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zakładania akwarium i aktualnie zastanawiam się nad podłożem. Chciałbym pójść w aktywne, a jak wiadomo przy aktywnym najlepiej mieć miękka wodę, wiec filtr RO. Jednak przed zakupem zmierzyłem twardość gh i kh z kranu testami kropelkowymi zoollek i wychodzi mi w obu przypadku 6-7 w stopniach niemieckich. Trochę to mnie zdziwiło bo byłem przekonany, ze woda w Warszawie będzie raczej średnio twarda lub twarda, a wyszła miękka. Czy ktoś z was mieszka w Warszawie i tez ma taka kranówkę czy jednak robie gdzieś błąd i to raczej niemożliwe?
I czy w takim przypadku warto bawić się w filtr RO?

#akwarium #akwarystyka
  • 10
@Leel00: Żoliborz. Właśnie zdaję sobie sprawę i tym bardziej jestem zdziwiony. Z drugiej strony mierzyłem już trzy razy w różnych dniach i wyniki takie same +-1 stopień.
@Leel00: Czytałem, że są najdokładniejsze z ogólnodostępnych. Też mi coś nie pasuje biorąc pod uwagę dane z mpwik ale z drugiej strony jeżeli jest takie przekłamanie to jaki sens jest mierzenie twardości w akwarium?
@psylo: Tez o tym teraz myślałem.
Powtórzyłem testy plus zrobiłem nowe i wyszło tak:
PH 7,6
KH 6
GH 6
Mg 1,5
Ca 37,5
Przy teście Mg/Ca wyszło mi również GH na poziomie 6.
Wydaje się być całkiem nieźle jak na kranówkę. Jedyne co to ten magnez musiałbym podbić do około 7.
Czy przy takich parametrach warto na start od razu bawić się w RO? Czy może odpuścić podłoże aktywne i