Wpis z mikrobloga

To co to za magiczna niemiecka broń zakupiona przez ZSRR zniszczyła III Rzeszę?


@PanAIbert: Jeśli pytasz mnie o moje zdanie, to jest ono takie, że ruskim wydawało się iż dozbrajają się kosztem niemiec. Praktyka pokazała, że i tak nie potrafili porządnie wykorzystać nabytego sprzętu. Dla niemiec natomiast rosyjskie surowce miały znaczenie kluczowe i pozwoliły im skutecznie rozwinąć przemysł, podbić francję, a potem najechać ZSRR. Obu stronom wydawało się, że zyskują więcej
Jeśli pytasz mnie o moje zdanie, to jest ono takie, że ruskim wydawało się iż dozbrajają się kosztem niemiec. Praktyka pokazała, że i tak nie potrafili porządnie wykorzystać nabytego sprzętu. Dla niemiec natomiast rosyjskie surowce miały znaczenie kluczowe i pozwoliły im skutecznie rozwinąć przemysł, podbić francję, a potem najechać ZSRR. Obu stronom wydawało się, że zyskują więcej niż konkurent dlatego handlowali do oporu. Rację miały niemcy, bez tych transakcji mieliby problem z
Jeśli myślisz, że Rosja przejmie lokale i utrzyma standard oraz liczbę klientów to jesteś niezwykle naiwny.


@PanAIbert: Liczba klientów knajp z żarciem na obszarze X się nie zmieni, ludzie zawsze coś będą jedli?
A jakość to jest kwestia subiektywnego odczucia podniebienia, nie ma znaczenia dla wysiłku wojennego, co innego twarda waluta która zostanie w kraju. Gospodarka to system naczyń połączonych, nie można tego rozpatrywać z perspektywy jednego działania bo ono ma
o to sam potwierdzasz, że handel z III Rzeszą okazał się katastroficzny w skutkach dla europy, a w 1941 także, dla ZSRR.


@PanAIbert: Ale zyskowny dla Niemiec. Na jakiej podstawie twierdzisz, że my jesteśmy odpowiednikiem ZSRR a Rosja odpowiednikiem Niemiec?, Może jest odwrotnie?
Ale zyskowny dla Niemiec. Na jakiej podstawie twierdzisz, że my jesteśmy odpowiednikiem ZSRR a Rosja odpowiednikiem Niemiec?, Może jest odwrotnie?


@TheSilentEnigma: Na podstawie tego, że my nie zrzucamy bomb na bezbronną ludność, więc napastnikiem jest Rosja, zatem każdy grosz z handlu dla Rosji to kolejne bombardowania Ukrainy, a kto wie czy nie innych państw w przyszłości.
@PanAIbert: Jeśli pytasz mnie co należałoby zrobić, to podnieść cenę tamtejszych burgerów. W połączeniu z kryzysem gospodarczym spadła by dzięki temu zdolność lokalsów do kupowania burgerów, wina spadłaby na putka, a ten nie mógłby posłużyć się argumentem "i tak burger king był antyrosyjski"

Rosjanie natomiast oddawaliby dolary przy marży 70% na rachunek zachodniego właściciela. Te same dolary za które my możemy kupić broń Ukraińcom, a putek nie może kupić sobie. I
Na podstawie tego, że my nie zrzucamy bomb na bezbronną ludność, więc napastnikiem jest Rosja, zatem każdy grosz z handlu dla Rosji to kolejne bombardowania Ukrainy, a kto wie czy nie innych państw w przyszłości.


@PanAIbert: Ale co to ma do względnych korzyści z handlu z Ruskimi, czemu mieszasz pojęcia człowieku??
Jeśli pytasz mnie co należałoby zrobić, to podnieść cenę tamtejszych burgerów.


@TheSilentEnigma: Wartość podatku wzrosłaby razem z ceną, czyli Rosja zarabiałaby jeszcze więcej na broń.

Jak myślisz kto rozpocząłby bombardowania i atak po zgromadzeniu pozwalających na to środków? Zachód zbombardowałby Rosję za zarobione na burgerach pieniądzach? Czy to raczej Rosja rozpoczęłaby rajd po ościennych krajach za zarobione - niech nawet mniejsze - ale jednak pieniądze?

Czyli jak Rosję stać teraz dzięki
Ale co to ma do względnych korzyści z handlu z Ruskimi, czemu mieszasz pojęcia człowieku??


@TheSilentEnigma: Bo te Twoje względne korzyści oznaczają śmierć niewinnych ludzi. Tak jak Rzesza miała możliwość podoboju europy, tak dajesz Rosji możliwość ataku, dlatego państwa zachodnie blokują handel, bo świat trochę straci, ale Rosja straci niemal wszystko. Znacznie ograniczy to jej budżet, a więc i możliwości inwestowania w armię. To chyba logiczne?
Wartość podatku wzrosłaby razem z ceną, czyli Rosja zarabiałaby jeszcze więcej na broń.


@PanAIbert: Co? Gospodarka to system naczyń połączonych. Jeśli suszka zarabia powiedzmy 1000 rubli i wyda w burger kingu 100 rubli to w innych lokalnych przybytkach wyda resztę, czyli 900 rubli. Z tych 100 rubli 50 leci jako zysk do europy. Ta kasa opuszcza Rosję, zostaje w niej 950 rubli i tylko od tej kasy da się brać podatki.
Bo te Twoje względne korzyści oznaczają śmierć niewinnych ludzi. Tak jak Rzesza miała możliwość podoboju europy, tak dajesz Rosji możliwość ataku, dlatego państwa zachodnie blokują handel, bo świat trochę straci, ale Rosja straci niemal wszystko. Znacznie ograniczy to jej budżet, a więc i możliwości inwestowania w armię. To chyba logiczne?


@PanAIbert: Dobra wytłumaczę jak debilowi.

Istnieje taka opcja w której na handlu EU - Rosja, to EU będzie zyskiwać więcej niż
jeśli burger king się zwinie, to saszka wyda 1000 rubli w rosji. Całość gotówki zostanie w kraju, a dochody putka wzrosną.


@TheSilentEnigma: Twoja opinia, moja jest taka, że Saszka idzie do BurgerKinga bo to fajna sieciówka i powiew zachodu, a nie jak inne ruskie budy z żarciem, saszka tam chodzi z przyjaciółmi, czują się lepsi i zachodni.
Jak nie będzie zachodnich burgerowni to Saszka będzie miał w dupie lokalne speluny bo
Istnieje taka opcja w której na handlu EU - Rosja, to EU będzie zyskiwać więcej niż Rosja. EU jednostronnie zrywając ten handel zaszkodzi SOBIE bardziej niż przeciwnikowi, co ZWIĘKSZY przewagę Rosji i przyspieszy inwazję na Ukrainę gdyż EU pozbawi się środków by ją wspierać. Rozumiesz, że to jest gra - równanie z wieloma niewiadomymi? Czy to zbyt skomplikowane? Że przetrwanie Ukrainy zależy od zachodniego budżetu, który WZGLĘDNIE uszczuplasz bardziej niż rosyjski.


@
Twoja opinia, moja jest taka, że Saszka idzie do BurgerKinga bo to fajna sieciówka i powiew zachodu, a nie jak inne ruskie budy z żarciem, saszka tam chodzi z przyjaciółmi, czują się lepsi i zachodni.


@PanAIbert: To nie jest opinia tylko zasady ekonomii (i to podstawowe).

czują się lepsi i zachodni.


Czaisz, że Rosjanie dlatego tą wojnę wywołali, bo nie uważają zachodu za coś lepszego? Że taka jest narracja którą od
Uważasz, że można a priori założyć że to Rosjanie stracą na tym więcej niż my? Na podstawie czego twierdzisz, że nie jest odwrotnie?


@TheSilentEnigma: Na podstawie dedukcji, historii i logicznego myślenia. Pamiętasz może ten silny blok wschodni utworzony po 1945 roku? Który zdominował gospodarczo cały swiat, aż do 1989 roku? Pamiętasz jak wszyscy na zachodzie marzyli o technologii i standardzie życia jak w NRD, Polsce i ZSRR??? Zgadza się, ja też
Na podstawie dedukcji, historii i logicznego myślenia.


@PanAIbert: Ja przedstawiłem Ci konkretne wyjaśnienie dlaczego W TYM KONKRETNYM "burgerowym" przypadku jest inaczej, a ty jak małpa, że MUSI być tak jak zawsze, bo w przypadku półprzewodników i komputerów było. Chłopski rozum w sile, bo ekonomia za trudna, wystarczy, bo szkoda mi debatować z człowiekiem który ma problem z analizą każdego innego systemu niż trywialny, w którym efekt jest z założenia i zawsze