Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy Polska nie przesadza z przyjmowaniem uchodźców? Jest dopiero piąty dzień konfliktu, a uchodźców mamy ponad 300 000 z czego większość to kobiety i dzieci.
Jako Polacy mamy obraz Ukraińca robola, który żadnej pracy się nie boi, ale weźmy pod uwagę to że w ukraińskiej kulturze to facet pracuje zawodowo, a kobieta zajmuje się domem. Boję się, że obudzimy się z ręką w nocniku z setkami tysiącami uchodźców które będą pobierały socjal. Konflikt na wschodzie może trwać miesiącami, a nawet jeśli skończy się wcześniej to nie mamy żadnej pewności, że uchodźcy będą chcieli wrócić na Ukrainę.
Mie chcę brzmieć jak zły człowiek, ale uważam że w pierwszej kolejności powinno się przyjmować osoby wykształcone, pielęgniarki, lekarzy, inżynierów. Przyjmowanie wszystkich jak leci może przysporzyć nam wiele kłopotów.
Polska nie jest przygotowana na przyjęcie setek tysięcy osób bez języka i wykształcenia. Gospodarka ucierpi, a co za tym idzie zwykli Polacy.

#ukraina #wojna #gospodarka #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621cfc0228281fd8e1c51e1a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy Polska nie przesadza z przyjmow...

źródło: comment_1646069763lnn1V4ktQQ5ebobFXwwIsI.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli ten konflikt się przedłuży ponad miesiąc moim zdaniem trzeba będzie rozmawiać o obowiązkowym rozlokowaniu uchodźców po EU. Tylko czy PiS będzie miał do tego jaja czy będzie wypłacał bez końca socjal uchodźców nawet za cenę zniszczenia naszej gospodarki, obstawiam to drugie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem czemu tak ludzie hejtują za zwykłe pytanie, które jest bardzo na miejscu. Przeraża mnie, ze rząd nie robił nic by polepszyć życie własnemu narodowi (Nie liczę 500+, 13, 14, czy innych socjali z dupska), dokrecaja śrubę w każdym miejscu, odbierają smak życia, boje sie ze przyjedzie ukraina i beda dostawac taka zapomogę na jaka ja jako polak nigdy nie bede mogl pewnie liczyc 'bo wojna, bo maja ciezko,
  • Odpowiedz
Uważam, że przyjmowanie uciekających przed wojną uchodźców jest naszym obowiązkiem, JEDNAK ten obowiązek powinien również dotyczyć pozostałych członków UE. Z pewnością nie powinno być tak, że Polska bierze na siebie 500 tys. uchodźców, a Niemcy kilka tys.


@mariobit: Jak na razie sporo zachodnich krajów zapowiedziało pomoc, mimo że nie musieli. I biorąc pod uwagę podejście Polski w 2015 (#!$%@?ąc od sensowności decyzji o ściągnięciu tamtych ludzi), to całkiem miłe z ich
  • Odpowiedz
jeśli ten konflikt się przedłuży ponad miesiąc moim zdaniem trzeba będzie rozmawiać o obowiązkowym rozlokowaniu uchodźców po EU. Tylko czy PiS będzie miał do tego jaja czy będzie wypłacał bez końca socjal uchodźców nawet za cenę zniszczenia naszej gospodarki, obstawiam to drugie


@villager: o tym się od razu rozmawia, a nie bierze wszystko jak leci i się martwimy, od tego są sztaby kryzysowe, każdy kraj ma tyle #!$%@? biurokracji ale nie
  • Odpowiedz
@YodaMonster: tylko możliwe że ten konflikt się skończy w ciągu tygodnia i będzie można się większości pozbyć i odesłać z powrotem na Ukrainę, w takim przypadku nie ma potrzeby pchać ich wgłąb Europy
  • Odpowiedz
@YodaMonster: aktualnie PiS już zebra o pieniądze z Unii na utrzymanie uchodźców w Polsce długoterminowe. Będzie to miało dramatyczne skutku gospodarcze niezależnie czy będzie to szło z pieniędzy europejskim czy budżetu państwa
  • Odpowiedz
Gospodarka ucierpi, a co za tym idzie zwykli Polacy


@AnonimoweMirkoWyznania: I mam to w piździe. Bardzo chętnie stracę by ci ludzie byli bezpieczni. Tak samo bardzo chętnie stracę jeszcze więcej by #!$%@?ć ruskim tak by ci przestali nas prześladować.
  • Odpowiedz