Wpis z mikrobloga

@Fforrespectmidgets: tereny wiejskie to nie tylko rolnictwo. Obecnie właśnie tereny wiejskie często chcą wypchnąć rolnictwo poza swój obszar bo dużo osób z miasta się osiedla

to co wymieniłaś to problemy lat 90.
Obecnie to głównie odległość do usług typowo miejskich, kino teatr, szkoły średnie (choć to też w mniejszym stopniu bo u mnie powstają wiejskie kina, głównie dla dzieci, są restauracje, a powiat ma własny transport który działa bardzo dobrze)
@lukaschels postawiłam na wykluczenie komunikacyjne, ale generalnie taki przedmiot to zapchaj dziura, a nie coś sensownego

I może nie lata 90, a bardziej takie małe wsie i tak dalej w niektórych miejscach funkcjonuje,
Ciul tam z kinem, ale dostęp do normalnej ochrony zdrowia to żart
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fforrespectmidgets: co ty z tym alkoholizmem? To jakieś chore stereotypy.
Przede wszystkim:
Brak opłacalności
Niesprawiedliwy system przyznawania dotacji
Inflacja, z naciskiem na maszyny. Porównaj ile sztuk bydła/trzody trzeba było sprzedać 10-20 lat temu by uzbierać na np. 75-konny ciągnik, a ile dzisiaj.
Asf, ptasia grypa i związane z nimi wymogi sanitarne.
Wyludnienie, starzejące się społeczeństwo, głodowe emerytury. Brak współpracy między ZUS a KRUS przy przyznawania świadczeń. Emeryt może mieć w sumie
@mishek też tak myślałem z alkoholizmem dopóki nie wróciłem po kilku latach na rodzinna wieś i automatycznie musiałem odnowić kontakt z ludźmi z całej okolicy
Problem alkoholizmu jest wręcz ogromny
Od 15 roku życia wszyscy piątek sobota lub nawet niedziela do 20 piją bo nie mają nic innego do roboty wieczorami
I tak co weekend dopóki im nie odetnie filmu
Na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby z całej okolicy, które tak