Wpis z mikrobloga

Najgorsze co może być, to tworzenie sztucznej paniki i owczy pęd. Ostatnie dni pięknie pokazały jak Polacy potrafią "myśleć" inaczej i iść za tłumem. W środę od godzin popołudniowych wielkie kolejki na stacjach benzynowych, paliwo drożało od 30 gr do nawet 4.50 zł! Oczywiście pojawiły się stacje, gdzie brakło benzyny czy ropy, bo Janusze wykupili na zapas.

Podobnie było i jest z gotówką. Kolejki po 15-20 osób do banków, żeby wypłacić pieniądze, bo jeden z drugim usłyszeli, że może braknąć gotówki albo ataki hakerskie odetną nam konta bankowe xD

Wczoraj i dziś jeździłem po większych krajowych drogach i paliwo nadal jest, można wjechać i zatankować od ręki. Konto w banku nadal działa, ale co panikarze zabrali z bankomatu to ich.

Nie neguję powagi sytuacji na Ukrainie, ale zdrowy rozsądek przede wszystkim, nie dajcie się wkręcić przez znajomych czy rodzinę.

#przemyslenia #wojna #polska #paliwo #pieniadze
  • 5
@krajobraz Wiadomo było, że jak wszyscy się rzucą na zakup paliwa, to kiedyś go braknie w jednym czy drugim miejscu. Ich działania spowodowały, że obniżka podatku z 23->8% poszła psu w dupe, a ceny już nie wrócą na ten poziom. Ja sam miałem od rodziców 4 telefony, żeby wyciągać gotówkę, bo może braknąc. Też niby rozsądni, ale nie do końca ¯_(ツ)_/¯
@michalec Widzę, że tu też na grubo (,) Koleżanka wczoraj zapytała czy robię zapasy żywności. Napisałem że po co mi, skoro wszystko jest dostępne i można sobie podjechać w dowolnym momencie. Odpisała, że przecież jak przyjdzie wojna to zamkną z dnia na dzień i nic nie kupię, a niektórych produktów to już brakuje! XD

Odpisałem, że pojadę sobie po weekendzie i dam znać co kupiłem ( ͡~