Wpis z mikrobloga

Jak najbardziej życzę Ukraińcom zwycięstwa i wywalczenia należnego im prawa do samostanowienia o własnym państwie, ale wydaje mi się że na wykopie panuje przesadny optymizm. Dopiero 3 dzień działań, wykopki już wieszczą załamanie ofensywny. Opór Ukraińców jest heroiczny, ale nawet my w 1939 dawaliśmy odpór Niemcom przez 3 tygodnie i to bez dostaw sprzętu z zachodu. Tymczasem mamy DOPIERO 3 dzień walk a ruscy są już w stolicy. Bardzo chciałabym się mylić ale nie przesadzalbym z optymizmem.

#ukraina #rosja #wojna
  • 9
@marcinpodlas8: dokładnie to chciałem napisać. Dodałbym jeszcze ze panuje jakaś nadmierna miłość do obywateli Ukrainy. Żeby nie było, cieszę się ze im się udaje, cieszę się ze im pomagamy i ze jest cień nadziei. Ale nie zapominajcie w tej euforii ze jest wojna, panują inne zasady i historia uczy ze dziś bohaterowie, jutro mogą być wrogami. Trochę rozwagi należałoby mieć w tym wszystkim.
@Fiba00: @letgo:
no po mojemu to jednak Kijów może być kluczem - jak ten król w szachach, jeśli im chodzi o podmiankę władz to mogą sobie dojść do Lwowa a póki Kijów się będzie stawiał - są w dupie. Z drugiej strony jak zajmą Kijów i odetną Zieleńskiego to nawet zajęcie Sewastopola gówno da Ukrainie.