Wpis z mikrobloga

nie wydaje się to wam takie wszystko trochę podejrzane? putin zgromadził dużą ilość jednostek na granicy no i napadł na Ukrainę ale jednak coś ten atak i próby przedarcia się średnio wychodzą, plus po filmikach widać masę starego sprzętu i niezbyt doświadczonych rosyjskich żołnierzy. Wiadomo Ukraina dostała mega pomoc od zachodu i teraz się zastanawiam czy przez te 8 lat od sytuacji w 2014 wojsko ukraińskie tak się wyszkoliło + nowe zabawki czy to jakieś szachy 10D i dopiero za jakiś czas zobaczymy o co tu chodziło

ogólnie współczuję wszystkim, którzy wpadli ten wir wydarzeń ale tak jak mówiłem, coś dziwnie to wygląda albo propaganda jednej ze stron działa naprawdę dobrze, biore po 300 od każdej strony i czekam na odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

zapomniałem o tagach
#ukraina #rosja #wojna
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Damian_prosze_cie: A tak na serio, to mi tu też coś nie gra. No ale nie mam pojęcia, o co może chodzić. To są rozgrywki na najwyższym szczeblu. O wielu rzeczach które się teraz dzieją przyjdzie nam się dowiedzieć kilka lat po fakcie, o ile w ogóle.
@lebort: że ukraińce tłuką ruskich jak leci, świetnie sobie radzą w każdej możliwej sytuacji, a rosja to już wraca w podskokach do siebie. wiadomo takie coś jest potrzebne żeby była nadzieja i trzymać morale jak najwyżej i tu się zastanawiam czy to nie jest zwykła propaganda czy rzeczywiście ukraińcy dzięki nowemu sprzętowi lecą z nimi jak trzeba, słyszy się o stratach na ukrainie ale wydają mi się zaniżone, a te u
@Damian_prosze_cie: Prawda jest taka, że potrzeba trochę czasu by się wyklarowało co się dzieje (tak maks 2-3 tygodnie).

Putin i jego otoczenie chyba popełnili błąd (a w zasadzie wielbłąd). Wydaje mi się że jeżeli atakuje się tak duży kraj jak Ukraina to najpierw nie robisz ataku militarnego na dzień dobry, tylko wysyłasz zielone ludziki by zrobili zamęt (przechwycili broń i magazyny z bronią, przejęli laboratoria biologiczne i Czarnobyl, zajęcie lotnisk wojskowych)
@FlimboQuest: albo putin testuje reakcje tylko bardzo dużym kosztem, i właśnie o to mi chodzi, jakby rzeczywiście chciał wjechać na pełnej to kijów już dawno byłby zdobyty ale teraz czemu nagle stop? nie ma amunicji czy jednak opór za duży, albo czekają na lepszą pogodę żeby wjechać wszystkim co mają? albo chcą odwrócić uwagę tylko kogo? własnych obywateli od sytuacji w kraju czy może Putin już rzeczywiście marzy o powrocie do
@Damian_prosze_cie Zacytuję samego siebie z wczoraj w odpowiedzi na tą teorię:

Bo właśnie zbudowałeś mit ukraińskiego herosa, obrońcy wyspy węży, ducha Kijowa, prezydenta i mera walczących ramię w ramię z obywatelami. Mówiąc wprost stworzyłeś sobie trudniejszego przeciwnika do zniszczenia.


Po drugie zmarnowałeś swój element zaskoczenia. Teraz Ukraińcy będą ściągali rezerwy, przeprowadzą powszechną mobilizację, dostaną tonę wsparcia od NATO.

Po trzecie pokazałeś całemu światu jaką jesteś ciotą co zmobilizuje go do zjednoczenia się