Wpis z mikrobloga

Przeglądam tagi oraz komentarze pod znaleziskami, te "spostrzeżenia" o mięsie armatnim i asach w rękawie tego #!$%@? to zwykła dezinformacja i kacapska propaganda. Ludzie czy Wy naprawdę myślicie (Ci to piszący), że ten łysy morderca, chcąc przeprowadzić wojnę błyskawiczna (a na pewno tak miało być z Kijowem) posyłałby rezerwę "na rozpoznanie" ? Tracąc cenny czas, w którym zachód w końcu wyhodował jajca, a kolejne dostawy i co najważniejsze sprzętu są w drodze i mają szansę dotrzeć przed osiągnięciem jakiekolwiek z punktów Ruskich? No litości. Przeliczył się komuch jeden i właśnie zbiera cięgi.

#wojna #ukraina #rosja
  • 23
@Rafixo: bo może nie jest w stanie ruszyć reszty skoro logistyka nie jest w stanie zapewniać zaopatrzenia dla owych 1/3 ... Ja naprawdę jestem ekspertem z dupy, ale on traci grunt, parias Europy, nawet Szwaby zaczynają się łamać. Im dłużej będzie to trwało tym gorzej dla Putina
@Rafixo: Dopiero 1/3 sił? Ty myślisz że np 150k żołnierzy to 150k chłopa z karabinami? Choya prawda, są też mechanicy, logistyka, ludzie do łączności, medycy, kierowcy itd. Może być tak że ok 50% wojsk zgromadzonych na granicy nadaje sie do walki.
@CzarnyFilc: jest tak jak piszesz (pisali też o tym geopolitycy). To miał być szybki atak na Kijów, wstawienie tam swoich ludzi i tak naprawdę łatwe przejęcie kraju bez wielu ofiar po obu stronach. Później wojsko rosyjskie stałoby legalnie przy polskiej granicy. Myślę że te wojnę tak naprawdę wygrywa amerykański wywiad, Pentagon puszczał info o atakach zanim jeszcze nadeszły, znają dokładnie pozycje wszystkich rosyjskich wojsk. Chiny nie są tu po żadnej stronie,
@PrawdziwyM_89: dobrze, że jesteś taki mądry może jedź na Ukrainie i zgłoś się do pomocy w czytaniu w myślach putina i tego jak będzie poruszała się jego armia? Wywiady przestaną być potrzebne wystarczysz ty
@Rafixo: ze zdjęć satelitarnych rozróżniają wojaków od mechaników etc? Oszacowali, że zgrupowano X wojsk, silnie wątpię żeby ktoś mówił tylko o głównych siłach, bo 200k brzmi lepiej niż 120k pomijać logistykę etc ... News musi się sprzedać. Znowu podsumuje - ekspert z dupy, CzarnyFilc
@Crius: Ale w Syrii nikt ich nie poganiał i mogli swoim tempem robić co chcą. Tu czas działa na ich niekorzyść i jestem pewien, że Putin nie żałowałby poświęcić trochę elitarnych żołnierzy, żeby szybko sprawę zamknąć.
Myśle, że raczej nikt w te szacunki nie wlicza logistyki


@Rafixo: Czyli jak ktos mówi dwie brygady, to odejmuje od niej cały personel niebojowy? Jest jakiś mnożnik?

Hmmm ma to sens, a raczej jednak nie :p
@Hazzy90: może źle to określiłem i tak masz rację, wyhodowali jajca bo zobaczyli, że to nie będzie powtórka z 2014, gdzie duża część wojsk po prostu przestanie walczyć i odda broń. Dlatego trzeba się opowiedzieć po słusznie moralnie stronie i teraz ich dozbrajac, aby ruskie miały jeszcze gorsza orkę. To co pisze to na pewno myślenie życzeniowe i nadzieję, bo #!$%@? wiem, ale dużo bardziej prawdopodobne wydaje się, że ten #!$%@?