Wpis z mikrobloga

Tak tylko chciałem napisać, że czuję się jakoś tak dziwnie dumny z postawy zwykłych Polaków. W praktycznie każdej miejscowości ludzie sami się organizacją, żeby bezinteresownie pomagać. Przyjmują zupełnie obcych ludzi pod swój dach. Tylko w mojej miejscowości już 10 rodzin przyjęło rodziny uchodźców pod swój dach, kolejne 20 jest w drodze

Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc

Takim właśnie narodem jesteśmy . Nie takim jak nam próbuje się wmówić na każdym kroku

#wojna
#ukraina
#polska
  • 122
  • Odpowiedz
@SamodzielnyKaktus: A więc potwierdzasz, że
Pomagamy selektywnie i gdyby Ukraińcy wyznawali w większości islam to na wykopie każdy czekałby na ich smierć. Niestety taka prawda, nie lubimy obcych a taki Ukrainiec to prawie swój
  • Odpowiedz
@Paula_pi: "No chyba ze Ciapaki to można, co nie panie bordo?
Powiedzieć że to hipokryzja to jakby nic nie powiedzieć" Tak dokładnie i możesz mnie nazywać hipokryta jak chcesz nie przeszkadza mi to wogóle. Bo fakty są takie że wśród ciapakow to jednostki są normalne. A wśród Polaków i Ukraińców to jednostki są #!$%@? mam na myśli morderców gwałcicieli itp.
  • Odpowiedz
@robertx: cholera, nie sądziłem że to powiem ale ja też. W jednej z odpowiedzi znalazłem link do grupy na FB gdzie ludzie oferują pomoc, mieszkania, transport, jedzenie itp.

Cholera, nie wiem co się stało ale wzruszyłem się, strasznie mnie ruszyło jak wiele dobra i współczucia jest w ludziach.

Chyba nie mam jak żeby samemu cos zrobić, udostępniłem grupę na FB. Ale czuję ogromną dumę z innych.
  • Odpowiedz
@Aleyou: Ja właśnie chodzę po domu i przeglądam ubrania, żeby zawieść coś na punkt zbiórki. Po drodze jeszcze jakieś zakupy makaronów itp zrobię, chociaż tak pomogę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Paula_pi: Argumentowanie gdybaniem jest śmieszne. Na pierwszy rzut oka widać różnicę między Ukraińcami a uchodźcami spod granicy białoruskiej. I nie o kolor skóry tutaj chodzi. Poza tym, historia Ukrainy i Polski jest też pisana krwią. A mimo to im pomagamy.
  • Odpowiedz
@Paula_pi jak widzisz w Polakach szowinizm i ksenofobizm tylko (bo Polakiem pewnie nie jesteś onuco) to swoim małym rozumkiem tego nie pojmiesz.
Polacy prawdziwym uchodźcom zawsze pomogą.
Wczoraj przekazaliśmy dla ukraińskiej rodziny worek ubrań, pościeli, zabawek i innych rzeczy dla dwuletniej dziewczynki bo uciekli z domu tak jak stali.
A ludziom użytym jako element wojny hybrydowej na białoruskiej granicy mogę tylko pokazać załadowaną broń.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: jest duża różnica między ludźmi uciekającymi przed wojną a ludźmi którzy zostali opłaceni aby robić burdy przy granicy i jechać po socjal. Druga sprawa o azyl starasz się w kraju najbliższym nie obarczonym wojną a nie przelatujesz pół świata.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Zawsze #!$%@?, zawsze jak ludzie tworzą posty i starają się solidaryzować to przychodzisz Ty i musisz wepchnąć kij w mrowisko i #!$%@?ć się o coś? O #!$%@? Ci #!$%@? chodzi powiedz mi? #!$%@? się raz a porządnie w ten pusty łeb i jeśli coś Ci się nie podoba to nie komentuj. I zacznij odróżniać uchodźców wojennych od politycznych. Śmieć ludzki.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: o których uchodźcach mówisz? Tych z kamieniami, wyzwiskami na ustach mężczyznach w sile wieku? Ogarnij się Paula, bo serce boli jak czytam te twoje wysrywy. Razem z Lewicą z torbami biegałaś pomagać w teatrze Łukaszenki? A teraz dupka boli, że to nie ciapaty książę przyjedzie tylko Svietlana z dzieckiem?
  • Odpowiedz
@Paula_pi: nie mówię, że pisałaś, żeby nie przyjmować. Czytanie ze zrozumieniem znasz ty? Czy na tyle masz nie po kolei, że zarzucasz mi brak umiejętności, której sama nie masz?

Przeczytaj jeszcze ze trzy razy, może zrozumiesz.
Albo na w razie co powtórzę - boli dupka, że to nie ciapaty książę, a Svietlana z dzieckiem.

Jest coś o nieprzyjmowaniu Ukrainki?
  • Odpowiedz