Wpis z mikrobloga

Gorąco liczę na negocjację, przerwanie walk choćby na pół dnia. Da to Ukraińcom nowe siły, szanse na przegrupowanie, dotarcie wszystkich informacji od usa i nowe otwarcie obrony.
Może dotrze więcej sprzętu AA i AT, dronów i karabinów snajperskich szczególnie tych o większym kalibrze.
Widać że ruscy walą w #!$%@? BTRów, tanków, transporterów trochę ich doktryna się posypała.
Mam wrażenie jakby nie ogarniali, że wojna to nie battlefield czy cod gdzie helikopterem sterujesz myszką. Jak helikopter #!$%@?ą ci z wkm czy wkw i silnik dostanie sraczki i kręcioła to leżysz na mordzie. Jeden gość z krzaków może #!$%@?ć i czołg i helikopter, to nie gierka gdzie musi być balans w rozgrywce.

Jedyne co mnie smuci to nie widziałem zapór przeciwczołgowych, spowalniaczy, niszczenia dróg, zaczęli to stosunkowo późno, dojazdówki do miast to powinny być kratery. Brak zaminowania, chyba ukraincy sami nie wierzyli, że to się wydarzy, ale przecież od miesiąca wszyscy gapiliśmy się na forte 11/12 i podobne, przecież musieli wiedzieć... a może ani my ani ukrańcy nie wiemy o co chodzi.. ogarnia mnie smutek, bo jednak chyba każdy przyzna że od kilku lat ukraińcy wśród nas to codzienność, i chociaż można się #!$%@?ć na ich akcent, że zabierają nam prace i bla bla każdy narzeka ale to zwykłe #!$%@?, bo są normalnymi ludźmi którzy chcą żyć, i na codzień ich spotykam, w pracy czy sklepie chcą żartować, nie unikają nas polaków, chętnie z nami gadają czy żartują, po prostu są i chciałbym żeby byli dalej byli, bo też marzą żeby godnie żyć w swoim kraju, ale ktoś to marzenie próbuje wydrzeć, w najgorszy z możliwych sposobów.

#ukraina #wojna #rosja #przmyslenia
  • 7
@kukurydzapomidor: Jeśli prawdą jest to ze brytole wysłali na Ukraine 6 samolotów z NLAW (ok 200 sztuk na samolot) i do tego inni Javeliny np Litwa to taką ilością broni przeciwpancernej Ukraińcy im w miastach zrobią z dupy jesień średniowiecza... To będzie rzeź.