Wpis z mikrobloga

Hej spece od #eldenring co ja robię źle że gra wykopała mnie na otwarty świat bez tego tutoriala nad którym tak rozpływali się wszyscy recenzenci?
Była jaskinia potem od razu winda i potem gość na koniu mi wklepał raz za razem.
Jakoś coś poklikałem i ustawił mi się łuk zamiast miecza i nic nie mogę zrobić. To ma być ten #darksouls dla początkujących? A i którym się biega bo mój samuraj tylko by kucał. Gram na #pcmasterrace na padzie od xboxa.
  • 22
  • Odpowiedz
@Variv: no właśnie widzę że godzinę się bawią zanim trafią tam gdzie ja trafiłem w 2 minuty. Mój początek wygląda tak jak na network stress test - budzisz się, schody, to pająkowate coś cię zabija, jaskinia, winda, drzwi i już otwarty świat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@keton22: tam gdzie zaczynałes grę po zabiciu przez pajakopodobne stworzenie musiałeś wpaść do dziury obok której siedzi duch noc, tam jest tutorial
  • Odpowiedz
@kemilk91: ok czyli tam był jakiś npc. No świetnie zrobiony tutorial który można przegapić. Sorry ale ja mam na prawdę pierwszy kontakt z grą od From.
W soulsy grałem dość dużo ostatnio ale takie 2d czy tam Kenę. Tu widzę brak intuicyjności i koszmarnie zrobione sterowanie, nie wspominając że gra się tnie co chwilę (3080, 5900x i nawet 1080p low tnie) i rozłącza się pad na którym wczoraj przerypałem 8h w
  • Odpowiedz
ok czyli tam był jakiś npc. No świetnie zrobiony tutorial który można przegapić. Sorry ale ja mam na prawdę pierwszy kontakt z grą od From.


@keton22: wlasnie dlatego ta gra uchodzi za trudna, podczas gdy soulsowi gracze twierdza ze po prostu w przeciwienstwie do "nowych" gier, gra wymaga chociaz minimum wysilku

rozmawiac z npcem? badac otoczenie? czytac to co pisze na ekranie? po co, gra ma mi na ryj wrzucic przymuszony
  • Odpowiedz
@vateras131: to zgoda ale mógłby być prompt tak/nie tak jak jest z innymi rzeczami i wszyscy byliby zadowoleni

@3mortis: czyli git gud i wypad? No cóż fani soulsów są fanami soulsów. Jak organicznie mnie gra zachęca do pójścia do przodu i jeszcze wiem że coś mnie zaraz zeżre bo klikałem typowe przyciski na atak i nic no to cisnę do tego tutoriala żeby nauczyć się jak się obronić. Do tej
  • Odpowiedz
@keton22: cała gra to tutorial. Poza tym, zamiast marudzić to lepiej było zagrać w DS3 chociaż, jeśli nie miałeś styczności z serią. Tak już jest, że albo się nauczysz grać albo nie, bo co złego w tym że jakaś gra jest dla ciebie za trudna i nie zagrasz w nią? Zupełnie nic, po prostu gra nie dla Ciebie. I poważnie, to memiczne "git gud" jest esencją tej gry i najlepszą wskazówką.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keton22: w DS2 też był taki dziwny tutorial, który można było pominąć. W ds3 po drodze do pierwszego bossa były informacje zamieszczone na podłodze. Japoński gamedesing ¯_(ツ)_/¯
Rozumiem twoje zarzuty, ja tam już tyle razy kończyłem te gry, że się do pewnych rzeczy przyzwyczaiłem.
  • Odpowiedz
cała gra to tutorial


@wankiel: i to jest spoko nic do tego nie mam. Też bym nie miał nic gdyby było standardowe sterowanie x/y ciosy, turlanko pod b, łuk na triggerach, zarządzanie ekwipunkiem na krzyżaku bym pewnie poszedł naprzód i po paru godzinach zatłukł tego typka na koniu bo się wbrew pozorom da co też ma swój urok. Ale jest 'najlepsiejsze' sterowanie które pewnie każdy fan soulsów zna na pamięć i
  • Odpowiedz
czyli git gud i wypad?


@keton22: No nie, nie o tym pisalem, nie piszesz ze nie dajesz rady ze zrecznosciowym aspektem tylko ze nie bylo tutoriala, no byl ale go pominales, wiec od razu uprzedze ze nie czytanie dialogow, nie gadanie z npc, nie wnikanie w opisy i tak dalej skonczy sie na tym ze i w ds1 bedziesz zagubiony a co dopiero w otwartym swiecie er

to sa po prosut
  • Odpowiedz
@keton22: nie "git gud" tylko "synek, to trzeba na spokojnie". Stań, rozejrzyj się, pomyśl. To jest labirynt do zabawy a nie korytarz do przebiegnięcia. Tzn. możesz lecieć przed siebie tylko wtedy ta gra okaże ci zero litości, "na pałę" grają ludzie co już ten konkretny tytuł od fromsoftu przeszli 10x i znają grę na pamięć. Speedrun to nie rurki z kremem tylko setki godzin intensywnej pracy.
  • Odpowiedz