Wpis z mikrobloga

804 + 1 = 805

Tytuł: Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na planetę Ksi
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 8370541755
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 287
Zajdel kolejny raz rozrysowuje jak mogłoby wyglądać zdegenerowane społeczeństwo kolonialne nowej Ziemi, tej Ziemi. Znowu robi to świetnie, znowu widzimy inną wizję (jeśli ktoś czytał Paradyzje czy Wyjście z Cienia to trochę powtórka z rozrywki, tylko moim zdaniem o wiele lepsza niż ta ze świata pełnego wielkich mrów.. Najeźdźców) i znowu czyta się samo.
Za każdym razem kiedy wchodzę do jego świata, odkąd przeczytałem Cylinder van Troffa, jestem zafascynowany jak można tak realnie opisać romans który nas zafrapuje poświęcając jakieś minimum uwagi na ten wątek w całej książce. To tylko pokazuje siłę Zajdla (sam romans tutaj jest w jakiś sposób również zdegenerowany, na uboczu i trzecim planie), który za co by się nie wziął - robi to gatunkowo fenomenalnie. Wątków społecznych (specjalizacja autora) nawet nie będę opisywał, ale zadam wam pytanie - jak mógłaby wyglądać nasza międzyukładowa Kolonia, gdyby kontrolę nad statkiem z zahibernowanymi ludźmi przejęli terroryści?
Przeczytałem rozdział "Drugie spojrzenie na planetę Ksi", książki, której nigdy nie dokończono (no ok, jest wersja Kowalczyka - dajcie znać jak dobra) i żałuję, że nie zanurzę się ze Sloathem w międzygwiezdną podróż raz jeszcze.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #scifi #bookchallenge #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
FormalinK - 804 + 1 = 805

Tytuł: Cała prawda o planecie Ksi. Drugie spojrzenie na pl...

źródło: comment_16456860483AQdLHv746dKGV18ZhieBK.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.9 / 10) (11 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 287
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-21 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-20 - Użytkownik Dziadekmietek