Wpis z mikrobloga

Kolejna środa, kolejny kebab w #rozdajo z OptiFinance. Plus, bez wyłączeń, losowanie jutro o 13:30 przez #mirkolos, kebab do 30 PLN, tak jak ostatnio. Przy każdym rozdajo będę starał się opisywać ciekawsze przypadki. Dzisiaj dla osób, które nie miały styczności z leasingiem opiszę jak wygląda cały proces na przykładzie transakcji z zeszłego tygodnia i ile to trwa krok po kroku. Z tego miejsca pozdrawiam Mireczka z pokolenia xD ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pierwszą ofertę podesłałem 26 stycznia. Miras szukał auta, ale nie był zdecydowany. Do 9 lutego dosłałem mu jeszcze 5 zmodyfikowanych ofert zgodnie z jego oczekiwaniami. 14 lutego padła decyzja na konkretne auto i konkretne finansowanie. Szybkie 12 pytań co do finansowania i Mirek przekazał kontakt do sprzedawcy, którego uprzedził, że będą się kontaktował. Jako że auto było używane z 2021 roku to poprosiłem o proformę na dane firmy klienta oraz skan dowodu rejestracyjnego.

Skany otrzymałem we wtorek 15 lutego, po 9 wprowadziliśmy wniosek. De facto zajęło nam to niecałe 20 minut, podanie danych z dowodu osobistego, oświadczenie o wynikach finansowych i zatwierdzenie wniosku przez kod SMS. Jako że analityk poprosił o zmianę we wniosku dot. wyników finansowych to finalnie decyzję otrzymaliśmy przed 11. Umowa była gotowana do podpisania. Procedura uproszczona, więc bez dokumentów finansowych. Mirek zapoznał się z umową na mailu, a następnie ją podpisał (podczas wideokonferencji). Po podpisanej umowie zamówiłem FV na Opłatę Wstępną oraz zamówiłem dokumenty do rejestracji od sprzedawcy, czyli dowód rejestracyjny, tablice, polisa OC, FV sprzedażową, FV pośrednią (auto nie było zarejestrowane na sprzedawcę).

W środę otrzymałem komplet dokumentów do rejestracji w formie skanów oraz informacje że oryginały wyszły kurierem do firmy zajmującej się rejestracją w wybranym przez klienta mieście (firma leasingowa musi mieć oddział w tym mieście, zazwyczaj jest to 30-50 miejscowości do wyboru w zależności od firmy leasingowej). Otrzymałem też FV na OW, którą przekazałem klientowi do opłacenia. Potwierdzenie zapłaty jest niezbędne do zgody na rejestrację.

W czwartek o godzinie 13 dostałem z centrali zgodę na rejestrację. Oznacza to, że wszystkie dokumenty zostały poprawnie zweryfikowane (zgodność VIN, ceny z FV z umową leasingową, dane sprzedawcy etc.), dokonanie opłaty wstępnej przez klienta oraz rejestrator potwierdził, że ma dokładnie te same dane u siebie. Teraz mógł złożyć je w wydziale komunikacji.

W piątek o 8:30 otrzymałem skan od rejestratora. Ok. 11 klient dostarczył wystawioną polisę OC/AC, o 12 polisa została zweryfikowana i FV trafiła do działu księgowości do opłacenia. Klient wybrał opcję płatności SORBNET (koszt 15 PLN) i o 14:50 miałem na mailu potwierdzenie przelewu za auto do sprzedawcy. Tablice klient odebrał osobiście, bo taką opcję wybrał, alternatywnie zostałyby odesłane do sprzedawcy tego samego dnia kurierem.

Finalnie klient odebrał auto w poniedziałek. Dodam, że sprzedawca był oddalony o ok. 500km od klienta, rejestracja była w mieście klienta. Teoretycznie auto można było odebrać już w piątek (było przerejestrowane oraz sprzedawcy otrzymał środki za auto).


#motoleasing #leasing #finanse #motoryzacja
OptiFinance - Kolejna środa, kolejny kebab w #rozdajo z OptiFinance. Plus, bez wyłącz...

źródło: comment_1645619337MeIImOtmZrgfqRUQYAVugA.jpg

Pobierz
  • 10
@OptiFinance polecam tego Mirka. Ogarnia mi wszystkie leasingi i polisy, w tym życiówki. Ma anielską cierpliwość i nie ma dla niego głupich pytań. Do końca też kombinuje z cenami i stara się przebić każdą kontrofertę. No i rozdaje kebaby xD