Wpis z mikrobloga

Nie przypominam sobie takiej wichury jak sobotnia. Koledzy z 40-letnim stażem również. W weekend spędziłem ponad 30h w pracy. Dzisiaj od 5 na nogach, po 15 idę znowu. Nie zlokalizowaliśmy jeszcze wszystkich uszkodzeń na SN, za nn nie daliśmy rady jeszcze się zabrać. W terenie strach wchodzić do lasów bo drzewa padają na oczach monterów. W sobotę zespół pogotowia uciekał bo drzewa zaczęły spadać bezpośrednio na nich. Linie są poszatkowane, co kilka słupów są uszkodzenia albo drzewa. Nawet jak coś naprawimy to po jakimś czasie coś nowego się pojawia w efekcie czego krążymy wokoło. Łączniki zdalnie sterowane masowo się popsuły, wszystko jest robione z buta. Nie mamy więcej ludzi, w lokalnych hurtowniach skończyły się słupy. A zawsze znajdzie się jakiś osobnik oburzony, że on płaci rachunki to wymaga, służby nic nie robią, a ten brak jednej fazy to kataklizm bo telewizor nie działa. Pozdrawiam. #elektryka #energetyka
  • 60
A zawsze znajdzie się jakiś osobnik oburzony, że on płaci rachunki to wymaga, służby nic nie robią, a ten brak jednej fazy to kataklizm bo telewizor nie działa.


@100mph: ale co klienta obchodzi, że dostawca nie zapewnił wam odpowiednich narzędzi i materiałów?
Ja nie mam pretensji do pracowników tylko to firmy i nią zarządzających.
To tam są od lat podejmowane złe decyzje odbijające się na wszystkich.

Zrozum np człowieka który ma
@houk: ja mam agregat 16kW na takie okazje ale rozumiem ludzi którzy tego nie mają.
I Ty też zrozum ludzi którzy tego nie mają. Nie po są astronomiczne opłaty za przesył aby siedzieć bez prądu.

Przy takim podejściu to powinna być tylko opłata za wytworzenie kWh i nic więcej. Jest prąd korzystasz, nie ma nie korzystasz. Twoje ryzyko.

@100mph: a taki, że w pobliżu linii nie powinno być drzew. To,
@Bad_Wolf: Kto broni wykupić 2 niezależne kanały przesyłowe prądu? Firmy tak maja np moja do serwerowni ma 2 niezależne linie 15kV i 2 niezależne trafo na niskie. Jedna linia zapewni zasilanie dla całości z zapasem. Redundancje się robi tam gdzie się to opłaca. Można mieć pretensje jak przez tydzień po takich zawieruchach nie wróci prąd ale ten tydzień trzeba być w stanie przetrwać samodzielnie. Chyba ze masz w umowie zapis o
@houk: mam w umowie nieprzerwalność dostaw prądu. Jak dostawca się nie wywiązuje to można na drodze sądowej dochodzić zadośćuczynienia i odszkodowania za szkody ale to droga przez mękę.

ale wiesz ze skablowanie calej sieci kosztowaloby wiecej niz roczny budzet tego kraju a odbiorca nie jest gotow poniesc kosztow takiej modernizacji?


@100mph: od ilu lat są dojone pieniądze w rachunkach na modernizację sieci? A ile zostało zrobione?

powiedz rolnikom ze musisz
@100mph: parę pytanek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Dlaczego tak mało jest linii w ziemi? Czy linie ŚN mogą byc w ziemi, czy z jakiegoś powodu muszą to być napowietrzne?
2. Czy koszty bonifikaty z tytułu przerwy nieplanowanej dłuższej niż 24h ponosi w jakiś sposób oddział danego Rejonu Energetycznego, czy to ponosi centrala/operator poprostu?
3. Orientujesz się może czy(i w jaki sposób) mogę dostać wykaz nieplanowanych odłączeń?
@Bad_Wolf: Podziękuj pisowi za to że cały budżet PGE na modernizacje jaki mieli został im zabrany na bombelki. 2 firmy w mojej okolicy które działały jako podwykonawcy PGE na liniach NN i SN zwalniają ludzi, bo stracili wszystkie kontrakty na 2022 rok. Wszystkie prace modernizacyjne zostały zawieszone bezterminowo.