Wpis z mikrobloga

Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related? Jeszcze z 10 lat temu u mnie w mieście rodzinnym osoby w glanach, długich włosach i/lub z plecakami typu kostka były widoczną częścią młodzieży i nie tylko, a dzisiaj nawet w takiej Warszawie trafić na kogoś takiego to jak trafić na auto z czarną rejestracją. xDD
Lolenson1888 - Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic r...

źródło: comment_1645421826zXjbPDjYPDSU8VLfEVtzNs.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: nie wiem jak to wygląda w innych miastach ale metalowców i punków w Katowicach jest coraz więcej. Co lepsze nie wstydzą się teraz swoich makijaży i popylają po chodnikach w "białych maskach" lub kolorowych irokezach :)
  • Odpowiedz
@SilentMouse_:

nie wiem jak to wygląda w innych miastach ale metalowców i punków w Katowicach jest coraz więcej. Co lepsze nie wstydzą się teraz swoich makijaży i popylają po chodnikach w "białych maskach" lub kolorowych irokezach :)


Ciekawe, bo mieszkam w Katowicach i 10 lat temu było ich sporo, a teraz ich nie widuję.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: żeby być kucem trzeba być nonkonformistą a obecnie jest to absolutnie nie modne, wygląda na to że konsumpcja pędzona przez korporacje sprytnie ukrywana pod modą mocno naciskającą przy pomocy mediów społecznościowych które bardzo silnie kreujących monolityczny stan bycia wyparła całkowicie indywidualizm wiążący się z przynależnością do różnych subkultur które choć zbiorcze to tworzyły grupy podobnie ukształtowanych ludzi wyrażających siebie przez podobną wrażliwość i sposób bycia
  • Odpowiedz
Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related?


@Lolenson1888: Ja włosy ściąłem po maturze bo mi trochę przeszkadzały podczas sportu (a miałem do samej dupy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) Zapuściłbym jeszcze raz, ale mam takie zakola że #!$%@?, więc będę wyglądał idiotycznie z długimi włosami spiętymi z tyłu.
Glany to nie wiem kiedy ostatni raz na nogach miałem, ale za 3
  • Odpowiedz
@paniejanuszu: wielu ludzi mówi że zmierzamy do 1984 albo do Brave New World Huxleya. Ale to co napisałeś to jest żywcem wyjęte z książki The Giver.

W tej dystopii wszyscy byli praktycznie jednakowi. To zjawisko lub ideologia nazywała się sameless.

Można powiedzieć że ludzie dążą do bycia jednakowymi.
  • Odpowiedz