Wpis z mikrobloga

Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related? Jeszcze z 10 lat temu u mnie w mieście rodzinnym osoby w glanach, długich włosach i/lub z plecakami typu kostka były widoczną częścią młodzieży i nie tylko, a dzisiaj nawet w takiej Warszawie trafić na kogoś takiego to jak trafić na auto z czarną rejestracją. xDD
Lolenson1888 - Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic r...

źródło: comment_1645421826zXjbPDjYPDSU8VLfEVtzNs.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@pytlar: A co jeśli niewyróżnianie się z tłumu pośród stada ludzi wyróżniających się z tłumu stało się pewnym przejawem buntu? Jeśli każdy się zacznie buntować, to bunt też stanie się mainstreamowy. A może ludzie zauważyli, że niektórzy muzycy buntownicy tak naprawdę są na łasce wytwórni muzycznych, a ich bunt jest na pokaz?

@Lolenson1888: Czy mi się wydaje, czy ludzie słuchający muzyki klasycznej lub jazzu nie potrzebują tworzyć subkultur i dzielą
  • Odpowiedz
vinyl, life house. Chodzi mi o to że nie ma gdzie zrobic koncertu metalowego.


@zt_im: A mnie chodziło o miejsce przebywania ludzi. Koncerty zawsze można zagrać Pod Palmą czy gdzieś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Iskaryota:

Z drugiej zaś strony kto dzisiaj słucha metalu? Ten gatunek zwyczajnie wymarł, to i subkultura go czcząca też zeszła do podziemia.

Sporo ludzi słucha metalu, ale odkryli, że można się cieszyć muzyką bez noszenia glanów i skóry.
  • Odpowiedz
@IDontNeedRules: bardzo interesująca logika, podarżanie za stadem nowym rodzajem bunu, słuchanie głownyach autorytetów i mediow tak samo dla wielu robi z ciebie buntownika. Wprowadzono w ostatnich latach wiele mehanizmów autocenzury, posiadanie poglądów inncyh niż powszechnie akceptowane przez celebrytów i influencerów, jest zwalczane dosyć brutalnie. I niestety skutecznie.
Widzisz problem jest, że bunt został zagospodarowany, pokazany jako coś obrzydliwego i niepostępowego i niefajnego.
Mówimy o indywidualistach, co są tak alternatywni, że mają
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: nic dziwnego, najczęściej tacy ludzie szli na jakieś studia a potem do pracy w biurze. I tak ciężko było utrzymać taką stylówkę. Najczęściej mają długie włosy i chodzą w koszulach. Moda i tyle, teraz nie czepiają się w korpo o dres i koszulkę z trampkami więc o glany też była by cisza.
A może odkryli mydło
  • Odpowiedz