Wpis z mikrobloga

Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related? Jeszcze z 10 lat temu u mnie w mieście rodzinnym osoby w glanach, długich włosach i/lub z plecakami typu kostka były widoczną częścią młodzieży i nie tylko, a dzisiaj nawet w takiej Warszawie trafić na kogoś takiego to jak trafić na auto z czarną rejestracją. xDD
Lolenson1888 - Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic r...

źródło: comment_1645421826zXjbPDjYPDSU8VLfEVtzNs.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related?

@Lolenson1888: akcje propagandowe majace na celu podniesc poziom higieny wsrod Polakow odniosl sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: zazwyczaj dzisiaj jak ktoś jest metalem to nosi się normalnie + koszulki/bluzy zespołu. Często metale nie mają nawet długich włosów. Moda na kostki, glany i kurtki z naszywkami to typowo festiwalowa moda, która już trochu przeminęła.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Muzyka metalowa weszła mocno w mainstream (nie mylić z popkulturą - one się nie zawsze łączą). Moja była jest metalówą, ale nie ma stylówy. Mój dobry ziomeczek wygląda jak ten chłopak Barbie (Ken?) i czysto krwisty Hans, a leci w pogo równo nawet na te Death Walle.

Ogólnie wydaje się, że muzyka oddzieliła się trochę od stylu.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Też odnoszę wrażenie że jest ich znacznie mniej chociaż raz na jakiś czas jeszcze idzie spotkać ten wymierający gatunek. Sam kiedyś należałem do tej subkultury, koszulki z Iron Maiden, plecak kostka, jakieś dżinsowe kurtki, #!$%@? wszystko naszywkami, długie włosy. Z samej stylówki nic już nie zostało, koszulki się znosiły i sprały a włosy wypadły, pozostało zamiłowanie do muzyki, gitary i chodzenie na koncert ;)
  • Odpowiedz
@paniejanuszu: Taka była różnorodność, że każdy członek danej subkultury wyglądał tak samo. Dzisiaj przynajmniej nikt nie dorabia sobie ideologii do muzyki, jeden drugiego nie wyzywa od pozerów i jedni nie biją drugich za strój, to dopiero było #!$%@?.

@Iskaryota: Nie wymarł, polska scena black metalowa bardzo dobrze się trzyma.
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: gdzieś sie chowają. W gdańsku np nie ma kompletnie miejsc dla kuców. jest wydział remontowy gdzie są koncerty i jakiś rock pub na oliwie i tyle. było metro które zamknęli. na pewno wśród młodych jest ich mniej bo inne czasu, teraz pedotiktok itp. ale to nadal gdzieś żyje
  • Odpowiedz