Wpis z mikrobloga

Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic related? Jeszcze z 10 lat temu u mnie w mieście rodzinnym osoby w glanach, długich włosach i/lub z plecakami typu kostka były widoczną częścią młodzieży i nie tylko, a dzisiaj nawet w takiej Warszawie trafić na kogoś takiego to jak trafić na auto z czarną rejestracją. xDD
Lolenson1888 - Co się stało z subkulturą kuców takich jak na załączonym obrazku pic r...

źródło: comment_1645421826zXjbPDjYPDSU8VLfEVtzNs.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: czy wedlug ciebie kuc to synonim slowa metal? Ja zawsze uwazalem, ze kuce to byly osoby popierajace korwina (nazwa wziela sie od tego, ze czesto mieli dlugie wlosy jak metale wlasnie), a metal to metal. Generalnie to kuc nie równa się metal. Poza tym metale to juz byli w latach 80, a slowo kuc kiedy weszlo? raczej duzo pozn iej
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Subkultury miały sens - ale kiedyś. Kiedyś nie było tak swobodnego przepływu informacji, muzyki, ludzie z danego miasta tworzyli pewien ekosystem. Nie dało się posłuchać w Internecie muzyki z całego świata. Trzeba było się umówić z ludźmi, wymieniać kasetami/płytami, organizować koncerty itd. W późniejszych latach ludzie jeszcze to naśladowali - patrz słynne kuce. W czasach kiedy wszystko jest uniwersalnie dostępne, to wymarło. Poza tym, kiedyś muzyka metalowa to było coś
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Skład Metalliki dawaj!!! Z tych korzeni się nie wyrasta jak z innych gatunków, ale fakt rzadki widok aczkolwiek nie wyginął. Niedawno bylem z moim małym bajtlem na spacerze z wózkiem.Ja w koszulce metalowej z naprzeciwka drogi szedł młody chłopaczek...nagle do mnie \m/ "Cześć bracie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...ja ździwko, ale patrzę miał Ironów na koszulce.- ciepło na serduszku się zrobiło.
C.....e - @Lolenson1888: Skład Metalliki dawaj!!! Z tych korzeni się nie wyrasta jak ...

źródło: comment_1645443175J9jS8I0WKAVRe1OsuxDTAQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeszcze z 10 lat temu


@Lolenson1888: w cytacie jest clue, jestes #!$%@? stary, starzy ludzie maja dorslych znajomych, dorośli ludzie zadziej ubierają się jak zjeby i muzyka do bujania schodzi dla nich na plan dalszy.

Dwa, teraz więcej normickich alternatywek, przechodzi na alternatywki, administruje mango zjebki, i billy-elish style. Wiec grupa się dodatkowo rozwodniła, trzy muzyka gitarowa ma ciągły regres od lat 2000 w Polsce.
  • Odpowiedz
@trtrtrtr I tu właśnie trochę w błędzie jesteś względem ostatniej części twojej wypowiedzi, jest naprawdę sporo bardzo dobrych nowych zespołów (taki na przykład Havok, Warbringer) co zbierają sporą popularność. W tym rzecz że doputy weterani grają to ludzie będą głównie weteranów się trzymać. Różne gatunki różnie się trzymają, na przykład kiedyś bardziej Thrash, a teraz powiedziałbym że Crossover króluje. Ja chodzę na koncerty małe, nowych, nieznanych zespołów i sporo tych znanych nowych
  • Odpowiedz
@Lolenson1888 Sam kiedyś wyglądałem podobnie w liceum, później się z tego wyrasta i dostrzega że Twoja ulubiona muzyka może być słuchana bez całej wizualnej otoczki ;) i odkrywa się nowe gatunki muzyki, tracąc po drodze potrzebę identyfikowania się z tym jednym. Po prostu się dojrzewa, choć ja na koncert dalej lubię stara katanę włożyć
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: Było ich sporo np. na pogrzebie Romana Kostrzewskiego. Zawsze jest ich pełno na koncertach. Po prostu metale nie są już jakąś bardzo widoczną subkulturą jak było kiedyś, ale są nadal. Z resztą tez zmienił się tradycyjny wizerunek metala czyli długie włosy, dzinsówka z blachą, spodnie gumy, teraz metalem może być też barberowiec. Mimo to ja widzę odrodzenie tradycyjnego stylu metalowca, gdyż na przestrzeni ostatnich 10 lat odżył mocno ten tradycyjny
  • Odpowiedz