Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #medycyna #nauka
Jak dlugo wytrzymacie bez snu?
W 1964 roku 17-letni Randy Gardner ustanowil rekord niespania: 11 dni i 25 minut. Rekord zostal ustanowiony podczas eksperymentu, ktory mial zbadac wplyw braku snu na zdrowie czlowieka. W trakcie eksperymentu stwierdzono zmeczenie, zmiany nastroju, klopoty z koncentracja, problemy z pamiecia krotkotrwala, paranoje i halucynacje. 11 dnia poproszono Randy'ego aby powtarzal odejmowanie siedmu zaczynajac od liczby 100. Do pewnego momentu szlo dobrze, zatrzymal sie jednak na liczbie 65 i stwierdzil, ze nie pamieta co robil. Tuz przed koncem eksperymentu wzial udzial w konferencji prasowej, na ktorej mowil wyraznie, i bez trudu, stwierdzil, ze jest w swietnej formie. Po eksperymecie Garner spal przez 14 godzin 40 minut, a 11 godzin po przebudzeniu ponownie spal przez kolejne 10 i pol godziny, po czym wydawal sie zupelnie wypoczety. Jak przyznal w wywiadach, uwaza, ze moglby zlamac ten rekord bez wysilku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Randy_Gardner_sleep_deprivation_experiment
Pobierz mamut2000 - #ciekawostki #medycyna #nauka 
Jak dlugo wytrzymacie bez snu?
W 1964 ro...
źródło: comment_1645411647Tq0YbXTNA4ZO5VJMd31G4b.jpg
  • 90
@mamut2000: Mój rekord to ponad 50 godzin. Zaczęło się od zbierania truskawek, miałem wtedy 16 lat. Od 5 rano do 14 zbierałem truskawki, potem spotkałem się ze znajomymi, plaża, jezioro. W domku granko do rana i znów truskawki, znajomi. Po tych 50h miałem halucynacje, słyszałem głosy i widziałem dziwne rzeczy. Jak się położyłem, to zasnąłem w 1 sekundę i obudziłem się po 16h i nie miałem na nic siły. Never again.
Przez około trzy miesiące nie spałem średnio co drugą noc i później przez kilka lat miałem poważny problem z bezsennością. Z jej powodu, najdłużej nie spalem przez trzy dni z rzędu i choć funkcjonowałem w miarę normalnie to przez nieregularny sen wpadłem w depresję. Teraz wystarcza mi 6-7h, ale rzadko przesypiam całą noc bez wybudzania.


@SlodzeGorzkieZale: #!$%@?, story of my life... Na studiach zaczęłam często sypiać co 2 dzień, zwłaszcza w
@mamut2000: Ja najdłużej to nie spałam z jakieś 50h może ciut więcej. To już miałam omamy wzrokowe. Widziałam różne rzeczy w zacienionych kątach. A tam gdzie wpadało światło słońca widziałam migoczące drobinki. Trochę creepy to było. Po 11 dniach strach pomyśleć co się czuje