Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #medycyna #nauka
Jak dlugo wytrzymacie bez snu?
W 1964 roku 17-letni Randy Gardner ustanowil rekord niespania: 11 dni i 25 minut. Rekord zostal ustanowiony podczas eksperymentu, ktory mial zbadac wplyw braku snu na zdrowie czlowieka. W trakcie eksperymentu stwierdzono zmeczenie, zmiany nastroju, klopoty z koncentracja, problemy z pamiecia krotkotrwala, paranoje i halucynacje. 11 dnia poproszono Randy'ego aby powtarzal odejmowanie siedmu zaczynajac od liczby 100. Do pewnego momentu szlo dobrze, zatrzymal sie jednak na liczbie 65 i stwierdzil, ze nie pamieta co robil. Tuz przed koncem eksperymentu wzial udzial w konferencji prasowej, na ktorej mowil wyraznie, i bez trudu, stwierdzil, ze jest w swietnej formie. Po eksperymecie Garner spal przez 14 godzin 40 minut, a 11 godzin po przebudzeniu ponownie spal przez kolejne 10 i pol godziny, po czym wydawal sie zupelnie wypoczety. Jak przyznal w wywiadach, uwaza, ze moglby zlamac ten rekord bez wysilku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Randy_Gardner_sleep_deprivation_experiment
mamut2000 - #ciekawostki #medycyna #nauka 
Jak dlugo wytrzymacie bez snu?
W 1964 ro...

źródło: comment_1645411647Tq0YbXTNA4ZO5VJMd31G4b.jpg

Pobierz
  • 90
@mamut2000: Kilkanaście lat temu, w wakacje pomiedzy pierwszą, a drugą klasą liceum, uzależniłem się od amfetaminy. Najdłużej nie spałem 7 dni pod rząd, nic w tym czasie nie jedząc. Ostatniego dnia miałem lekkie halucynacje wzrokowe i mocne słuchowe, ale mogła to być psychoza od dragów. Oglądałem tv na wyłączonym telewizorze, a przez cały dzień słyszałem jakby muzykę zza ściany, dzwoniący telefon i głosy. Odsypiałem 20h, ale przed tym okresem często zdarzało
@mamut2000: jak byłem młody to często wyjeżdżałem na wycieczki nocnym pociągiem, czyli pobudka 6 rano piątek, potem praca, o 20 wsiadałem do nocnego , cała sobota na zwiedzaniu, potem noc w pociągu , a szedłem spać dopiero w niedziele wieczorem czyli 60 godzin bez snu i czułem się ok, nie przysypiałem nawet na chwilę.
@SlodzeGorzkieZale: Ja nigdy nie byłem uzależniony, nawet nie brałem bo od małolata problemy z ciśnieniem, ale kiedyś na jakiejś imprezie z kumplami, którzy lubowali się w tym narkotyku w klubie wypiłem pół kumpla piwa nieopatrznie, a on tam miał ten syf wsypany.
NIe zapomnę tego nigdy, najpierw przez kilka godzin odjazd super zabawa do 6 rano, a potem 24h zjazdu i totalny problem z zaśnięciem. W sumie nie spałem grubo ponad
@rakiwo: dokładnie tak to na początku wygląda choć dzisiejsza feta jest pewnie dużo słabsza niż przed laty. Zapewne w dobie dopalaczy, w imie ochrony zysków, znacząco zwiększono w składzie procentowy udział pokruszonego apapu i tusipectu, mąki poznańskiej i potłuczonej jarzeniówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
mój rekord: w wieku 16 lat - 36 godzin. Bez żadnych wspomagaczy, napojów energetycznych, kaw itp. Nie czułem zmęczenia, ale jak się położyłem, to zasnąłem od razu i spałem 9h bez nawet najmniejszego przebudzenia się.


@GregSow: Chłopie, 36h to jest jedna nieprzespana noc. To takie osiągnięcie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)