Wpis z mikrobloga

Boomerscy fajnopolacy to zdecydowanie najbardziej irytująca grupa ludzi w tym kraju xDD

To 50-60 letni ludzie urodzeni i wychowani w głębokim PRL, którzy na siłę chcą przeżywać swoją drugą młodość. #!$%@? ich kompleks niższości wobec zachodu, młodzieżowy styl ubierania się i ogromne parcie na bycie młodymi i robienie fajnych rzeczy na pokaz. Przy czym wszystko, co pochodzi z zachodu z założenia musi być najlepsze na świecie. Oczywiście nie można zapomnieć o niedoborze atencji i ogromnej potrzebie bycia PODZIWIANYM.

Widzicie ludzi, którzy przepraszają na zagranicznych stronach za swoje pochodzenie i inne osoby, kiedy w Polsce coś się odwali? Miejcie świadomość, że trafiliście na reprezentanta tej grupy XD Najczęściej to spora warstwa cebuli i zacofania przykryta płaszczykiem rzekomej nowoczesności.

Ogromną rolę w ich życiu pełni również mityczne wykształcenie. Ale nie wykształcenie poparte umiejętnościami praktycznymi i stałym rozwojem (studia podyplomowe, kursy, szkolenia, nowe doświadczenia w pracy), a DYPLOMEM (a raczej dyplomikiem) zdobytym 30-40 lat temu i to w dodatku z Filologii Polskiej, Matematyki, Geografii, Wychowania Fizycznego. Bardzo często spotykam również lekarzy, którzy jadą na fejmie swojego nazwiska (w dodatku odziedziczonego po rodzicach leczących w PRL), choć młoda konkurencja zostawiła ich daleko w tyle.

Niestety przykładów daleko szukać nie muszę. Moja ciotka jest wręcz książkowym przykładem. "Fajnizm" wylewa się z niej litrami. Poparcie dla polityka? Jeśli jest fajny. Więc najpierw był Biedroń ("to fantastyczny facet, byłam z nim na spotkaniu"), a teraz jest Szymek Hołownia.

Najczęściej ci ludzie mienią się "elitą", choć tak naprawdę wieś nie wyszła z nich nigdy, choć sami wyszli ze wsi. Wciąż głęboko w nich są typowe PRLowskie nawyki i zachowania, wąskie horyzonty, których już z siebie po prostu nie wyrzucą

Wrzucam zdjęcie Kuby Wojewódzkiego, bo jego image jest idealnym odwzorowaniem powyższego tekstu.

#psychologia #heheszki #zarzutkadoskonalejjakosci #niebieskiepaski #rozowepaski #prl #takaprawda #p0lka #p0lak #polakicebulaki #bekazpodludzi #boomer
S.....y - Boomerscy fajnopolacy to zdecydowanie najbardziej irytująca grupa ludzi w t...

źródło: comment_1645393058i7lL2LLt6CvOYHaCnhBNw3.jpg

Pobierz
  • 36
@Sok_Mandarynkowy:

Czyli pedagogika wstydu jest okej?

Moim zdaniem tak, ten wszechobecny kult cierpienia i martyrologii nic dobrego nie przynosi, a jedyna forma wyzbycia się tego wśród Polaków to właśnie wyśmiewanie tego i krytykowanie, co dotychczas było tematem tabu. Podobnie jak wyśmianie tej całej patologii noszącej "Polskę Walczącą" wygrzebując ze śmietnika niedopałki, i widząc wroga w świeżo postawionej wiacie przystankowej. Samo pojęcie "pedagogiki wstydu" jest generalnie głupie, bo strasznie generalizuje temat, większość
@Sok_Mandarynkowy:

Skoro pedagogika wstydu jest dla ciebie okej, to gardze tobą.

Z wzajemnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie, to gdzie masz przejawy tej domniemanej "pedagogiki wstydu"? Bo ja nic takiego nie kojarzę, zawsze gdy przywoływane jest to pojęcie, ma miejsce krytyka danych zachowań czy niewłaściwych ideałów, nie Państwa Polskiego jako ogół. Prawackie słowo klucz, zaraz po "ojkofobii".
@Sok_Mandarynkowy: najpierw jakies resortowe dzieci, teraz przyjebka do fajnistów. Ty idź może na divy i ci trochę z krzyża zdejmą, bo straszny z Ciebie frustrat.
Zawsze możesz obejrzeć poważnych ludzi w telewizji na przykład jakieś sranie sie o żołnierzy wykletych albo jakąś Rotę zaśpiewają. To są poważne rozrywki dla poważnych ludzi, a nie śmichy chichy.
@Sok_Mandarynkowy:
Dalej nie rozumiesz, my nie mamy żadnych kompleksów bo z "polackimi"(cebulactwo, świętoje****ość, kult cierpienia i biedy itp.) cechami się nie utożsamiamy, tylko z nich kpimy.
Nie wstydzę się bycia Polakiem, bo narodowość nijak nie determinuje tego kto jest jakim człowiekiem, tylko co najwyżej mogę się wstydzić zachowania rodaków za granicą, z tego powodu, że ze względu na narodowość ktoś mnie z takim ludźmi połączy, ale to żaden kompleks.
Buractwo będzie
@HeadH: Ty chyba przegapiles jakim zalosnym zerem jest (a nie zawsze byl) kupa w; a sa tacy co go uparcie gonia poziomem #!$%@?.

Ojejciu, mlodosc zatruta przez PRL? No chyba nie u dzieci tych ustawionych i to przeciez wcale nie jest tak, ze dzis Twoje zycie tez zalezne jest od tego jak sie urodzisz. Wielu ludzi nawet nie zyjac w komunizmie "mlodosci" nie ma i chodzi w tanich lachach - tylko,
@Xysz: xD Pięknie się napędzasz. Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
#!$%@? sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły
do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego #!$%@?!
Mojego rodaka, sąsiada,
tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby